Koronawirus w Polsce, 23 lipca. Wariant Delta nie ma litości. Ile jest dziś przypadków? Sprawdź nowe dane [23.07.2021]

2021-07-23 10:34
 Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś przypadków? Sprawdź nowe dane
Autor: Pixabay Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś przypadków? Sprawdź nowe dane

Koronawirus w Polsce: piątek, 23 lipca 2021. Ministerstwo Zdrowia codziennie o godz. 10.30 publikuje raporty dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? Czy wariant Delta jest groźny? Ile mamy osób zaszczepionych? Sprawdź najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia na piątek, 23.07.2021.

Koronawirus w Polsce. Raport: 23 lipca 2021 r.

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Z publikowanych przez resort zdrowia statystyk dowiadujemy się, ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, a także wiemy, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Trzy fale koronawirusa już za nami, COVID-19 zebrał żniwo zgonów. Niestety, mimo poluzowanych obostrzeń, zagrożenie nie odpuszcza. Co gorsza, w ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, co najprawdopodobniej zwiastuje czwartą falę koronawirusa. Zdaniem ekspertów powinniśmy na nią być gotowi już jesienią. Jak będzie ona wyglądać? Wszystko zależy od szczepień przeciw COVID-19. Jak wygląda sytuacja w piątek 23 lipca 2021 roku?

- Mamy 108 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (20), mazowieckiego (16), pomorskiego (16), małopolskiego (14), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (4), dolnośląskiego (3), lubelskiego (3), łódzkiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), podkarpackiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1), lubuskiego (0), opolskiego (0). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje resort zdrowia.

Cztery osoby przegrały walkę z koronawirusem. Na COVID-19 zmarły 2 osoby, a z powodu współistnienia zakażenia z innymi schorzeniami zmarły kolejne 2 osoby.

Koronawirus w Polsce, 23 lipca
Autor: Super Express Koronawirus w Polsce, 23 lipca
Tak uderza Patrycja Adamkiewicz. Super Express z wizytą na treningu pięknej taekwondzistki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE