Koronawirus w Polsce. Nowe strefy żółte i czerwone na Śląsku! Gdzie będą obostrzenia? [LISTA, 27.08.2020]

2020-08-27 15:24
Koronawirus nie odpuszcza!
Autor: mat.WSRM

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek (27 sierpnia) informacje dotyczące powiatów znajdujących się w strefie żółtej i czerwonej. Lista co tydzień zmienia się ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Na liście znalazły się kolejne powiaty ze Śląska. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus w Polsce. Nowe powiaty żółte i czerwone na Śląsku

W czwartek (27 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszą aktualizację stref wprowadzonych w Polsce na czas pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że poszczególne miasta i powiaty w Polsce zostały podzielone na trzy rodzaje stref: czerwone, żółte i zielone. W zależności od tego, ile jest tam zakażeń koronawirusem, wprowadzane są odpowiednie restrykcje. Lista jest aktualizowana w każdy czwartek. Każdy z powiatów w zależności od rozwoju sytuacji może zmienić swój status np. awansować ze strefy czerwonej do żółtej tudzież z żółtej do zielonej. Ministerstwo Zdrowia podało nową listę stref w Polsce.

Na liście znalazły się powiaty ze Śląska. Żaden nie trafił do strefy czerwonej, jednak na liście żółtej znajdują się powiaty rybnicki i kłobucki. Z kolei powiat myszkowski jest zagrożony wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Żółte i czerwone powiaty w Polsce. Jakie są obostrzenia?

W strefie czerwonej i żółtej obowiązują nowe obostrzenia. Restrykcje w strefach czerwonych są naprawdę ostre! Nieco lżejsze obostrzenia funkcjonują w powiatach żółtych. Jakie dokładnie? Sprawdź w naszym materiale!

Super Raport 27 VIII (goście: Winnicki, Sawicki)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE