Koszmarny wypadek pod Zawierciem. Ciężarówka leży na boku! Gigantyczne utrudnienia

2022-01-25 9:04
Wypadek w Wysokiej koło Zawiercia
Autor: KP PSP Zawiercie Wypadek w Wysokiej koło Zawiercia

Wypadek na DW 796 w miejscowości Wysoka koło Zawiercia. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i dwóch pojazdów osobowych. Na razie nie wiadomo, czy są osoby poszkodowane. Droga jest zablokowana, bowiem ciężarówka przewróciła się na bok. Utrudnienia mogą potrwać do południa.

Wypadek na DW 796 w miejscowości Wysoka koło Zawiercia. Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 stycznia rano.  - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca mercedesem zjechała na przeciwległy pas jezdni i doprowadziła do zderzenia z ciężarową scanią. W wypadku uczestniczył także osobowy ford. Początkowo mówiło się, że jedna osoba jest poszkodowana i może zostać przetransportowana, ale ostatecznie nie wymagała hospitalizacji. Kierowcy byli trzeźwi - mówi Marta Wnuk, rzeczniczka policji w Zawierciu. Jednak wedle informacji straży pożarnej jedna osoba jest poszkodowana - ma złamaną rękę. Na miejsce skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa z Dąbrowy Górniczej. Zajmie się ona podniesieniem pojazdu przy pomocy dźwigu. Ciężarówka przewoziła około 30 ton odzieży. Cała akcja może potrwać nawet kilka godzin. Policja kieruje na objazdy - jeden przez Dąbrowę Górniczą, przez Wysoką i Łazy, drugi zaś od Zawiercia przez Ciągowice, Łazy i Wysoką.

Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej
Sonda
Byłeś uczestnikiem wypadku drogowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE