Łaziska Górne. Z czterema promilami testował nowy samochód

2022-01-07 22:32
Pijany kierowca
Autor: Shutterstock Pijany kierowca

44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, tak bardzo cieszył się z zakupu nowego samochodu, że nie mógł przestać świętować. Niestety, postanowił też przetestować swój nowy nabytek na osiedlowym parkingu. To nie skończyło się dobrze.

Łaziska Górne. Z czterema promilami testował nowo samochód

44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych postanowił przetestować na osiedlowym parkingu swój najnowszy zakup - mitsubishi. Samochód kupił dzień wcześniej. Policjantów powiadomił świadek, który widział, jak mężczyzna chwiejnym krokiem idzie w kierunku samochodu.

Później mężczyzna cofając uderzył w zaparkowanego w pobliżu forda.

- Na miejscu okazało się, że 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych dzień wcześniej kupił samochód, którego nawet nie zdążył ubezpieczyć ani zarejestrować. Chciał jedynie sprawdzić jak jeździ, jednak - jak zapewniał mundurowych - nie miał zamiaru opuszczać terenu parkingu - poinformowała w piątek policja.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, zbadali stan trzeźwości 44-latka. Badanie wykazało 1,84 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Pijany syn policjanta w BMW spowodował potworny wypadek
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE