Lukas Podolski w Górniku Zabrze

i

Autor: kaz Lukas Podolski w Górniku Zabrze

Lukas Podolski zostanie w Górniku Zabrze na dłużej? Wymowne słowa

2021-07-08 19:26

Lukas Podolski został oficjalnie przedstawiony jako piłkarz Górnika Zabrze. W czwartek 8 lipca wziął udział w konferencji prasowej razem z prezesem klubu Dariuszem Czernikiem i prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik. "Poldi" był pytany między innymi o pogodzenie gry w Górniku z występami w niemieckim "Mam talent", wizję swojego pobytu w zespole przy Roosevelta, a także o swoją dalszą przyszłość. Podolski podpisał bowiem z "Trójkolorowymi" roczny kontrakt. Co dalej? Padła ważna deklaracja.

Lukas Podolski oficjalnie w Górniku Zabrze. Mistrz świata w barwach reprezentacji Niemiec z 2014 roku podpisał w obecności mediów roczny kontrakt podczas czwartkowej konferencji prasowej. Popularny "Poldi" otrzymał od prezesa Dariusza Czernika trójkolorowy szalik, zaś prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik obdarowała go koszulką z numerem "10". To właśnie z "dyszką" na plecach nowy nabytek Górnika będzie wybiegał na boisko. Lukas Podolski był podczas konferencji pytany o wiele aspektów swojego pobytu w Zabrzu. Piłkarz Górnika nie ukrywał, że jest wiele do zrobienia, aczkolwiek podkreślał, że najważniejsze są przede wszystkim sprawy boiskowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że wybitny piłkarz ma pomóc Górnikowi nie tylko tu i teraz, ale także w przyszłości. Mowa m.in. o wsparciu dla młodych adeptów piłki.

Lukas Podolski podpisał z Górnikiem Zabrze roczny kontrakt. Choć piłkarz miał dużo lepsze oferty finansowe, już dawno temu obiecał, że zagra w końcu przy Roosevelta. Podczas konferencji prasowej przyznał, że najprawdopodobniej to w Zabrzu zakończy karierę. - Zawsze mówiłem, że na te ostatnie lata przyjdę do Górnika. (...) Jestem teraz i dziś, z czego się cieszę. Dotrzymałem słowa. Cały czas miałem kontakt z Górnikiem. To będzie mój ostatni klub, ostatni krok. Po to dzisiaj tu jestem - powiedział Podolski. Były reprezentant Niemiec został zapytany także o to, czy po karierze wspomoże akademią Górnika. - Pierwsze plany na teraz dotyczą boiska. Na razie na rok. Potem może na drugi i trzeci. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Plany są - podkreślał "Poldi" pytany o rozwój klubowej młodzieży. Prezes Czernik przyznał, że po zakończeniu rocznego kontraktu usiądzie z Lukasem ponownie do stołu, aby zadecydować, co dalej.

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda
Nasi Partnerzy polecają