Łzy jak grochy płynęły po policzkach diakonów. Razem z Mateuszem szykowali się do prymicji

i

Autor: Art Service / Super Express Łzy jak grochy płynęły po policzkach diakonów. Razem z Mateuszem szykowali się do prymicji

Ta tragedia łamie serca

Łzy jak grochy płynęły po policzkach diakonów. Razem z Mateuszem szykowali się do prymicji

2023-03-14 18:17

Diakon Mateusz był niezwykle szanowanym i lubianym człowiekiem nie tylko w swojej rodzinnej parafii w Wolbromiu, również w seminarium i bazylice katedralnej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. W ostatniej drodze młodego duchownego, towarzyszyli mu przyjaciele z seminarium - diakoni. Ich zły pełne bólu rozrywają serca.

Szykowali się do prymicji, teraz będzie pełnił posługę w domu ojca

Mateusz, pełnił posługę w bazylice katedralnej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Był na ostatnim roku seminarium, wraz z innymi diakonami szykował się do prymicji. Niestety, jego posługę przerwała tragiczna śmierć. 25-letni diakon został zamordowany przy Domu Katolickim w Sosnowcu. Podczas ostatniej ziemskiej drogi towarzyszyli mu przyjaciele z seminarium. Po policzkach diakonów spływały łzy jak grochy.

Pogrzeb diakona Mateusza odbył się we wtorek, 14 marca w Wolbromiu. Mateusza, żegnał tłum młodych ludzi z białymi różami w dłoniach. Wszyscy są wstrząśnięci tragedią, jak spotkała rodzinę, młodego duchownego. Diakon był bardzo lubiany, nie tylko swojej rodzinnej miejscowości, zaskarbił sobie przychylność kolegów z częstochowskiego seminarium, a także w ostatnim miejscu swojej posługi.

Młodzi diakoni w trakcie mszy pogrzebowej, nie potrafili powstrzymać łez. Szykowali się wraz z Mateuszem do prymicji, jednak te przygotowania zostały brutalnie przerwane. Jego ostatnie pożegnanie potraktowali jako prymicję, by od tej pory diakon pełnił swoją posługę w domu ojca. Diakoni w trakcie pogrzebu zaśpiewali pieśń, którą rozpoczynali swoje spotkania.

Trumna z ciałem diakona Mateusza spoczęła na cmentarzu parafialnym w Wolbromiu.

Tragedia w Sosnowcu. Pogrzeb młodego diakona Mateusza
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany