Wybuch gazu

Makabra w Ustroniu. Dom jednorodzinny runął jak domek z kart. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla rodziny

Z samego rana w niedzielę (4 grudnia) w Ustroniu doszło do gigantycznej eksplozji gazu. Domek jednorodzinny runął jak domek z kart. Strażacy z gruzów wydobyli żywą kobietę, która z urazami głowy trafiła do szpitala. W obliczu takiej tragedii potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Na stronie internetowej zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych.

Trwa akcja ratunkowa. Wybuch gazu w Ustroniu

W niedzielę przed południem w Ustroniu (powiat cieszyński) doszło do wybuchu gazu w domku jednorodzinnym. W budynku znajdowały się dwa mieszkania. Jak przekazała „Super Expressowi” mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, jedna osoba została wydobyta spod gruzów. Udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala.

Na ul. Polańskiej w Ustroniu w dalszym ciągu trwa akcja ratownicza. Pod gruzami mogą znajdować się kolejne osoby, jednak na ten moment służby nie mają informacji ile osób zostało poszkodowanych. Wiemy natomiast, że w domu mieszkały dwie rodziny.

Na miejsce zdarzenia udał się zastępca Komendanta Głównego PSP i Śląski Komendant PSP. Dzisiaj mija dokładnie 4 lata, od tragicznego wybuchu gazu w Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu zginęło 8 osób. Na informację o tragicznym zdarzeniu zareagował burmistrz Ustronia. – W obliczu tej tragedii nie wyobrażam sobie świętowania na rynku w radosnej atmosferze przy choince. O godzinie 15.00 zostanie rozświetlona druga świeca adwentowa, w milczeniu i zadumie. Pozostałe wydarzenia towarzyszące zostają odwołane – napisał w mediach społecznościowych Przemysław Korcz.

Wybuch gazu w Ustroniu. Uruchomiono pomoc dla rodzin poszkodowanych

Społecznicy działający w grupie Akademia Dobrych Pomysłów uruchomili wsparcie dla dwóch rodzin poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w domu w Ustroniu przy ul. Polańskiej.

Zapewne potrzebne będzie wszystko, co jest niezbędne do przywrócenia normalnego życia poszkodowanym. Z uwagi, iż sytuacja jest nagła i dynamiczna, działamy natychmiastowo. Prosimy wszystkich o wsparcie – czytamy na stronie zrzutki.

Organizatorzy zbiórki proszą wszystkich o udostępnienia i pomoc w formie dobrowolnych wpłat, których można dokonywać na TEJ STRONIE.

Sonda
Jak oceniasz polską straż pożarną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany