Szukają dwóch mężczyzn

Nowe fakty w sprawie eksplozji w Ustroniu. Wiadomo, kto może być pod gruzami

Według najnowszych informacji w sprawie wybuchu gazu w domu znajdującym się przy ul. Polańskiej w Ustroniu, służby w dalszym ciągu poszukują dwóch mężczyzn w wieku około 60 lat. Spod gruzów wydobyto starszą kobietę, która trafiła do szpitala. W domu mieszkało sześć osób, jednak trzech z nich nie było w budynku w momencie eksplozji.

Wybuch gazu w Ustroniu. Służby szukają dwóch mężczyzn, spod gruzów wyniesiono starszą kobietę

Dwie osoby ciągle są poszukiwane po wybuchu gazu, do którego doszło w niedzielę (4 grudnia) w domu przy ul. Polańskiej w Ustroniu. Burmistrz miasta Przemysław Korcz przekazał PAP, że poszukiwani mężczyźni mają około 60 lat. Wcześniej spod gruzów wydobyto starszą kobietę. Była ona przytomna. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy przetransportowano ją do szpitala. Wiadomo, że w domu mieszkało łącznie sześć osób. Trzy z nich, w tym kobieta z dzieckiem, w momencie eksplozji znajdowały się jednak poza budynkiem. Ich życiu nic nie zagraża i znajdują się obecnie w bezpiecznym miejscu. Ciągle trwa akcja ratunkowa. W Ustroniu pracują między innymi strażacy z psami przeszkolonymi do znajdowania osób uwięzionych pod gruzami.

Poszkodowana rodzina otrzyma schronienie. Butla z gazem przyczyną eksplozji?

W wyniku eksplozji dom został doszczętnie zniszczony. Burmistrz Ustronia zapewnił, że mieszkająca w nim rodzina otrzyma pomoc od samorządu, który dysponuje wolnymi lokalami, mogącymi stanowić tymczasowe schronienie. - Miasto ma przygotowane w tej chwili dwa mieszkania. To jest zabezpieczone. Jeśli poszkodowani zwrócą się o to, możemy już dziś ulokować ich w mieszkaniach gotowych na takie sytuacje - przekazał PAP burmistrz Ustronia Przemysław Korcz. Przyczyna wybuchu gazu ciągle nie jest potwierdzona. Prawdopodobnie zdarzenie wynikało z eksplozji butli z gazem.

Pożar hali sportowej w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają