Matka Boska Bokserska obraża uczucia religijne? Aktywista LGBT zawiadomił prokuraturę

2021-06-16 9:07
Matka Boska Bokserska obraża uczucia religijne? Aktywista LGBT zawiadomił prokuraturę
Autor: Jasna Góra Matka Boska Bokserska obraża uczucia religijne? Aktywista LGBT zawiadomił prokuraturę

Matka Boska "Bokserska", jak piszą prześmiewczo internauci, pojawiła się na Jasnej Górze. Duchowni postanowili zaopatrzyć Maryję w rękawice bokserskie, aby była chroniona przed "atakami złych ludzi". Niektórzy wierni od początku nie kryli oburzenia, podkreślając, że jest to profanacja. Teraz aktywista LGBT postanowił zawiadomić prokuraturę. "Skorzystałem z najlepszego dostępnego w sieci wzoru zawiadomienia o obrazie uczuć religijnych, czyli tego sporządzonego przez Ordo Iuris", napisał Kuba Gawron na Facebooku.

Wszystko zaczęło się od soboty, 12 czerwca, kiedy na Jasną Górę przybyła 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Z tej okazji w sanktuarium modlono się m.in. za Igę Świątek oraz polskich piłkarzy, którzy grają na EURO 2020.Tym razem jednak to nie słowa były najważniejsze, ale symbole. Otóż na mszę wierni przynieśli płaskorzeźbę, która przedstawia Matkę Bożą w rękawicach bokserskich. "Z modlitwą za @iga_swiatek, piłkarzy biorących udział w #Euro2020, za wszystkich zawodników, dzieci i młodzież na #JasnaGóra przybyła 31. pielgrzymka sportowców. Jako wotum złożyli płaskorzeźbę #MatkaBoża w rękawicach bokserskich, by chroniły Ją przed atakami złych ludzi", czytamy w mediach społecznościowych Jasnej Góry na temat rękawic Matki Boskiej. Nie każdemu taka inicjatywa przypadła do gustu. Niektórzy wierni są prawdziwie oburzeni. "Gdzie można zgłosić obrazę uczuć religijnych", pyta pan Michał. "Tęcza profanuje matkę, rękawice już nie", zauważa kolejny z internautów. 

W odpowiedzi na "Matkę Boską Bokserską", jak prześmiewczo nazywają ją internauci, aktywistka LGBT z Rzeszowa postanowił zgłosić sprawę do prokuratury. "Pomimo apostazji według Kościoła Katolickiego nadal jestem katolikiem. Czyli przysługuje mi prawo ochrony uczuć religijnych. Skorzystałem z niego i wysłałem zawiadomienie do częstochowskiej prokuratury na pielgrzymów, którzy wystawili na ołtarzu jasnogórskiej katedry płaskorzeźbę Matki Bożej Bokserskiej o przemocowym charakterze i niskiej wartości artystycznej. Te cechy naraziły ją na liczne kpiny i szyderstwa w mediach społecznościowych, takie jak: „Maryja Chceszwryja”, „Maryjka Mordobijka”, „Bóstwo, co Ci w mordę da” itp. Skorzystałem z najlepszego dostępnego w sieci wzoru zawiadomienia o obrazie uczuć religijnych - czyli tego sporządzonego przez Ordo Iuris. Czekam niecierpliwie na odpowiedź prokuratury", napisał Kuba Gawron na Facebooku. 

Weterynarze pomogli wilkowi potrąconemu przez samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE