Mężczyzna leżał w kałuży krwi na chodniku. To było usiłowanie zabójstwa?!

i

Autor: Shutterstock Mężczyzna leżał w kałuży krwi na chodniku. To było usiłowanie zabójstwa?!

Sosnowiec

Mężczyzna leżał w kałuży krwi na chodniku. To było usiłowanie zabójstwa?!

35-letni mężczyzna leżał w kałuży krwi na chodniku. Mężczyzna został wielokrotnie ugodzony nożem w rejonie ulicy Hallera w Sosnowcu. Policja błyskawicznie zatrzymała dwie osoby. Zdaniem prokuratury było to usiłowanie zabójstwa. Ranny 35-latek trafił do sosnowieckiego szpitala.

Leżącego w kałuży krwi mężczyznę znaleziono przy ul. Hallera w Sosnowcu. 35-latek był na skraju życia, gdy dotarli do niego ratownicy. Mężczyzna kilkukrotnie został dźgnięty nożem.

Czytaj także: Brutalna napaść na staruszka w Sosnowcu. Wśród sprawców 13-letni chłopiec

Sprawca nie uciekł daleko, ukrywał się w jednym z mieszkań przy sąsiedniej ulicy. - Przebywająca tam kobieta twierdziła, że nikogo oprócz niej w nim nie ma. Mimo tego przeszukali pomieszczenia i w jednym z nich natknęli się na nadal zakrwawionego sprawcę  - przekazała podkom. Sonia Kepper, rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Ryszard Schnepf ostro: Nasza dyplomacja jest mało sprawna [Expressu Biedrzyckiej]

Policjanci znaleźli także nóż, którym sprawca zadawał ciosy swojej ofierze. Mężczyzna i 36-letnia kobieta zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu kobietę zwolniono. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału, prokurator przedstawił 30-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Aresztowanemu może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE