Brutalna napaść na staruszka w Sosnowcu. Wśród sprawców 13-letni chłopiec

i

Autor: Policja Sosnowiec/ Policja Śląska Brutalna napaść na staruszka w Sosnowcu. Wśród sprawców 13-letni chłopiec

Sosnowiec

Brutalna napaść na staruszka w Sosnowcu. Wśród sprawców 13-letni chłopiec

Sprawcy najpierw obserwowali 72-letniego mężczyznę. Gdy ten wypłacił sporą sumę z bankomatu, napadli na niego brutalnie pobili i okradli. A później poszli kupić telefony komórkowe za 4 tysiące złotych! Policja szybko zatrzymała sprawców. W śród nich jest...13-letni chłopiec, którym teraz zajmie się sąd rodzinny.

W Sosnowcu w ścisłym centrum miasta doszło do brutalnej napaści na 72-letniego mężczyznę. Sprawcy obserwowali starszego pana, a gdy ten wypłacił pokaźną sumę pieniędzy z bankomatu, postanowili uderzyć.

Czytaj także: Przytulali się do ścian w Pałacu Kultury Zagłębia. Powód zaskakuje

Brutalni sprawcy, dotkliwie pobili mężczyznę i ukradli mu 10 tysięcy złotych. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a policjanci zajęli się sprawą i już kilka godzin później ustalili, a następnie zatrzymali sprawców. Jeden z nich miał... 13-lat.

- Policjanci znaleźli przy 25-latku i 13-latku 6,3 tysiące złotych oraz telefony komórkowe, które, jak ustalili śledczy, zostały przez nich zakupione za część zrabowanej gotówki - informuje podkom. Sonia Kepper, rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Mam obawę czy kolejne wybory będą wolne

Młodszy z napastników trafił do policyjnej izby dziecka, a starszy do aresztu. 25-latkowi przedstawiono zarzut rozboju, za co może mu grozić do 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. O losie 13-latka zadecyduje natomiast sąd rodzinny, którego sędzia już podjął decyzję o umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Sonda
Kara za pobicie. Jaka kara powinna być za pobicie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE