Wypadek w Orzeszu. Ośmilatek na rowerze potrącony przez volkswagena

i

Autor: Policja Mikołów

Wjechał volkswagenem prosto w ośmiolatka na rowerze! Dziecko jest połamane. Dramat w Orzeszu

2022-07-04 10:36

Bardzo groźny wypadek w Orzeszu. Ośmioletni chłopiec jechał wąską drogą na rowerze, gdy czołowo wjechał w niego samochód marki volkswagen. Dziecko ma poważne obrażenia m.in. złamaną miednicę i pękniętą śledzionę. Sprawcą wypadku jest kierowca osobówki, ale policja zwraca uwagę, że nikt nie pilnował ośmiolatka.

Wypadek w Orzeszu miał miejsce w sobotę (2 lipca) po godzinie 12.00. Jak mówi nam Ewa Sikora, rzeczniczka KMP w Mikołowie, droga, na której doszło do zdarzenia, jest bardzo wąska. - Według wstępnych ustaleń jadący rowerem ośmiolatek zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki volkswagen. Spotkali się najprawdopodobniej na środku jezdni. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń m.in. głowy. Ma pękniętą śledzionę, złamaną miednicę - wymienia Sikora. Sprawcą wypadku jest 32-letni kierowca. Był on trzeźwy w momencie zdarzenia. Zatrzymano mu prawo jazdy. Policja zwraca jednak uwagę na fakt, że ośmiolatek nie był pod opieką osób dorosłych. Mało tego, choć nie jest to obowiązkiem, nie miał kasku ochronnego. Gdyby jednak był w niego wyposażony, obrażenia nie byłyby tak rozległe. Dziecko trafiło śmigłowcem LPR do szpitala. Policja ustala okoliczności tego wypadku.

Czytaj również: Wyrwany ogon, okaleczony odbyt! Znaleziono psa w koszmarnym stanie. Szok w Rybniku

Zobacz także: Wypadek w Mikołowie. BMW wjechało w Opla! Samochód uderzył w matkę z dziećmi [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Tragedia w Wawrze. Na Żegańskiej zginął motocyklista
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE