Pocisk moździeżowy w Zabrzu

i

Autor: Policja Zabrze

Ewakuacja w Zabrzu! Podczas prac znaleziono niewybuch. "Realne zagrożenie"

2022-07-04 11:41

Ewakuacja jednego z budynków w dzielnicy Zabrza, Biskupicach. Podczas prac drogowych znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Na miejsce jadą saperzy. Wykopany przez robotników obiekt to prawdopodobnie pocisk moździerzowy.

Zabrze: Ewakuacja budynku przy ul. Kasprowicza w Biskupicach. Znaleziono niewybuch

Pocisk znaleziono w poniedziałek, 4 lipca rano podczas prac drogowych polegających na wymianie oświetlenia w dzielnicy Biskupice. - Jest to prawdopodobnie pocisk moździerzowy kalibru 82 mm. Ma zapalnik, dlatego realne zagrożenie istnieje - mówi mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik KMP w Zabrzu. Na miejsce jadą saperzy. Na razie nie wiadomo, kiedy niewybuch zostanie usunięty. Do czasu jego zneutralizowania policja będzie zabezpieczała teren.

Czytaj także: Zabrze. Mężczyzna wypił tyle alkoholu, że zmarł. Miał podejrzaną dziurę w plecach

Jak czytamy w komunikacie zabrzańskiej komendy, ewakuowano mieszkańców budynku przy ulicy Kasprowicza 15. Mundurowi przypominają, jak się zachować w przypadku znalezienia takiego obiektu: Przedmiotu tego nie wolno dotykać, rzucać w niego kamieniami, ruszać z miejsca lub podpalać. Natychmiast należy powiadomić odpowiedni organ, korzystając z numeru alarmowego 112. Zawiadamiając, należy podać miejsce i opis zlokalizowanego przedmiotu, który może być ładunkiem wybuchowym. Numer telefonu, z którego prowadzona jest rozmowa i swoje nazwisko. Uzyskać potwierdzenie przyjęcia powyższego zawiadomienia.

Czytaj także: ATAK DZIKA w Zabrzu! Zwierzę pogryzło przechodnia! RZUCIŁO się na policjantów. Dramatyczna walka [WIDEO]

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?
Znaleziono niewybuch przy SP nr 5 w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE