Mohamed L. zatrzymany w Polsce! Był poszukiwany w niemal całej Europie. Co zrobił?

2022-03-31 8:59
Mohamed L. zatrzymany w Polsce
Autor: Policja Śląska

ENA, czyli Europejski Nakaz Aresztowania, dotyczy tych przestępców, którzy są szczególnie niebezpieczni i mogą znajdować się na terenie któregoś z państw Unii Europejskiej. Mohamed L. spełniał wszystkie te warunki. Poszukiwany przez włoskie służby mężczyzna wpadł w ręce polskich policjantów. Co zrobił 33-letni przestępca?

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, przy współpracy z komórką ENFAST i włoskimi funkcjonariuszami zatrzymali 33-letniego Mohameda L. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Miał dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Powinien odbyć karę 7 lat więzienia, ale udało mu się skutecznie ukryć przed organami ścigania. Do czasu.

Czytaj również: Mąż Eweliny pilnie poszukiwany! Maczał palce w zabójstwie dziennikarza TVN? Wymowne słowa prokuratora

- Sąd Okręgowy w Katowicach zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 100 dni oraz orzekł o przekazaniu go stronie włoskiej - informuje KWP w Katowicach.

Zobacz koniecznie: Są wyniki sekcji zwłok dziennikarza TVN. Na jaw wyszły szokujące szczegóły! Ciarki przechodzą po plecach

Europejska sieć współpracy Policji ENFAST zajmuje się lokalizowaniem i zatrzymywaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Mohamed L. należał do tej grupy. Zatrzymanie go to kolejny sukces śląskich funkcjonariuszy na tym polu. Na początku marca nasi "Łowcy Głów" wytropili mężczyznę skazanego za zabójstwo.

Sonda
Czy przestępcy, którzy w chwili popełnienia zbrodni byli niepoczytalni, powinni trafiać do normalnych więzień?
W Warszawie zabito 21-letnią Ukrainkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE