Smutne

Był pełen życia, kochał sport. Wieniec od babci na grobie diakona Mateusza porusza do łez

2023-03-16 9:45

Radosny, pełen życia, kochał sport, był bardzo lubiany. Nikt nie spodziewał się, że zamiast przygotowań do prymicji przyjdzie się z nim żegnać. 25-letni diakon Mateusz został zamordowany w Sosnowcu w biały dzień. Jego ciało znaleziono w pobliżu garażu przy Domu Katolickim. Kto stoi za tą zbrodnią?

Grób zamordowanego diakona Mateusza "tonie" w morzu białych kwiatów

Życie diakona Mateusza zostało brutalnie przerwane. Wraz z przyjaciółmi z seminarium 25-latek szykował się do prymicji. Niestety, wychodząc z Domu Katolickiego w Sosnowcu nie spodziewał się, że zostanie zaatakowany. 7 marca znaleziono go zakrwawionego przy garażu. Gdy ratownicy walczyli jeszcze o jego życie, udzielono mu ostatniego namaszczenia. Duchowni modlili się, by Bóg go ocalił. Niestety, rany, które zadał mu zabójca były zbyt rozległe. Ostrze noża rozcięło diakonowi między innymi szyję i płuco.

We wtorek 14 marca odbył się pogrzeb duchownego w Wolbromiu. Mszy pogrzebowej przewodniczył bp.ks. Grzegorz Kaszak. Trumna z ciałem duchownego spoczęła na cmentarzu parafialnym. Grób diakona Mateusza, utonął w morzu białych kwiatów na samym środku ułożono wieniec z napisem: "Ukochanego wnuczka żegna babcia", tuż obok wieniec od rodziców.

Kto stoi za zabójstwem 25-latka? 7 marca na swoje życie targnął się inny ksiądz z parafii Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Ksiądz Robert Sz., rzucił się pod nadjeżdżający pociąg. Obie te sprawy bada Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu. Jak informował prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, wszczęto dwa osobne postępowania w tej sprawie. Prokuratura nie potwierdza nieoficjalnych doniesień RMF24, że za zabójstwem diakona stoi właśnie ksiądz Robert. Jednak jak wynika z nieoficjalnych informacji duchowni pozostawali w konflikcie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123pokonackryzys.pl
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Tajemnicza śmierć w Sosnowcu. Dwóch duchowych zginęło tragicznie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają