Młody diakon zginął przy domu katolickim. Jest data pogrzebu. Syn, przyjaciel...

i

Autor: Art Service/Super Express, archiwum prywatne Młody diakon zginął przy domu katolickim. Jest data pogrzebu. "Syn, przyjaciel..."

Do końca wierzyli w cud

Poruszające wyznanie na pogrzebie diakona Mateusza. Proboszcz ujawnił, jak wyglądała chwila przed jego śmiercią

2023-03-15 11:28

W trakcie pogrzebu diakona Mateusza, proboszcz sosnowieckiej parafii ujawnił jak wyglądały jego ostatnie chwile przed śmiercią. Młodzi diakoni z seminarium, rodzina i parafianie nie mogą pogodzić się ze straszliwym losem, jaki spotkał tego młodego człowieka. Słowa proboszcza sosnowieckiej bazyliki są poruszające.

To co wydarzyło się chwilę przed śmiercią diakona Mateusza jest poruszające

We wtorek w Wolbromiu odbyło się ostatnie pożegnanie diakona Mateusza. Masz pogrzebowa została odprawiona pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka. Jednak głos podczas uroczystości pogrzebowych zabrali między innymi proboszcz parafii w Wolbromiu i proboszcz Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. To jego słowa wywołały ogromne poruszenie. Ksiądz zdradził, co wydarzyło się na chwilę pod śmiercią 25-latka.

- Widzieliśmy zakrwawione ciało diakona Mateusza, wezwano mnie od razu, udzieliłem mu jeszcze ostatniego namaszczenia. Modliliśmy się obok, gdy ratownicy walczyli o jego życie. Tak naprawdę nie wiemy, co się wydarzyło - mówił podczas mszy pogrzebowej.

W ostatnim pożegnaniu zamordowanego diakona uczestniczyło wielu młodych ludzi, nie tylko kolegów z seminarium. Diakon Mateusz był niezwykle wierzącym człowiekiem. Bardzo lubianym. Kochał też sport, był ogromnym kibicem Wisły Kraków.

Przypominamy. Do brutalnego zabójstwa diakona Mateusza doszło 7 marca przy garażu Domu Katolickiego przy ulicy kościelnej w Sosnowcu. Zabójca ciął ciało młodego duchownego z ogromną siłą. Rany jakie zadał diakonowi przecięły między innymi jego szyję i płuco. Kilka godzin później, diecezja sosnowiecka poinformowała, że tego samego dnia na swoje życie targnął się ksiądz Robert Sz. Choć Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, prowadzi dwa odrębne postępowania w tej sprawie, to według nieoficjalnych informacji RMF24, za zabójstwem diakona stoi właśnie ksiądz Robert.

Tragedia w Sosnowcu. Pogrzeb młodego diakona Mateusza
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają