Młody diakon zginął przy domu katolickim. Jest data pogrzebu. Syn, przyjaciel...

i

Autor: Art Service/Super Express, archiwum prywatne Młody diakon zginął przy domu katolickim. Jest data pogrzebu. "Syn, przyjaciel..."

Ostatnie pożegnanie

Młody diakon zginął przy domu katolickim. Jest data pogrzebu. "Syn, przyjaciel..."

2023-03-13 8:59

Śmierć młodego diakona Mateusza wstrząsnęła całą diecezją sosnowiecką. Jego zakrwawione ciało znaleziono przy domu katolickim 7 marca. Zabójca działał z ogromną siłą, zadając mu rany, które rozcięły między innymi płuco. Cała diecezja pogrążyła się w żałobie. Odprawiono także msze w intencji młodego duchownego. Znana jest także już data jego pogrzebu.

Ostatnie pożegnanie diakona. Mateusz został zamordowany przed domem katolickim w Sosnowcu

Mateusz B., miał zaledwie 25 lat. Zginął przy domu katolickim w Sosnowcu. Zabójca rzucił się na młodego diakona i zadał mu rany cięte z bardzo dużą siłą. Jedna z nich rozcięła jego płuco i szyję. Według nieoficjalnych informacji RMF24, za śmiercią młodego duchownego stoi ksiądz Robert Sz., rzucił się pod pociąg dokładnie tego samego dnia, w którym zginął diakon. Oficjalnie Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu prowadzi jednak dwa oddzielne postępowania i nie łączy ze sobą tych dwóch śmierci.

Młodego diakona, żegna Wspólnota WMSD w Częstochowie:

"Śp. diakona Mateusz (...). Syn, przyjaciel, towarzysz na wspólnej drodze do kapłaństwa. Z ogromnym smutkiem prosimy o modlitwę w intencji naszego zmarłego brata, pogrążonych w niewypowiedzianym bólu rodziców i rodziny, a także w intencji naszego Seminarium. Dziękujemy za wspólne lata razem" - czytamy.

Po tygodniu od tych dramatycznych wydarzeń, odbędzie się w Wolbromiu pogrzeb młodego duchownego. O dacie ostatniego pożegnania poinformowała diecezja sosnowiecka.

O godz. 13.00, 14 marca odbędzie się modlitwa przy trumnie z ciałem diakona Mateusza na placu przy kościółku pw. NMP (ul. Mariacka) w Wolbromiu. Następnie procesja z trumną wyruszy do kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny w Wolbromiu. Tam odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji diakona. O godzinie 14, odbędzie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka w intencji śp. diakona Mateusza.

Trumna z ciałem młodego diakona spocznie na cmentarzu parafialnym.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Tajemnicza śmierć w Sosnowcu. Dwóch duchowych zginęło tragicznie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany