Wstrząsające fakty

Zabójca ciął bez opamiętania. Młody diakon wykrwawił się na ulicy. Ostrze rozcięło mu płuco

Młody diakon z Sosnowca zginął od ran ciętych. Zabójca działał z dużą siłą, ostrze noża rozcięło między innymi płuco. Tak ocenili biegli, którzy w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach, przeprowadzili w czwartek, 9 marca sekcję zwłok 26-latka, a także księdza, który zginął potrącony przez pociąg.

W czwartek, 9 marca w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach przeprowadzono sekcję zwłok duchownych, których ciała odkryto we wtorek 7 marca. Jak ocenili biegli, przyczyną zgonu 46-letniego księdza stały się wielonarządowe obrażenia ciała. Powstały one w skutek potrącenia przez pociąg. Przyczyną śmierci młodego diakona były rany cięte, które zabójca musiał zadać z ogromną siłą.

- Przyczyną zgonu stały się rany cięte klatki piersiowej, szyi, skutkujące uszkodzeniem dużych naczyń krwionośnych i płuc i następowym wykrwawieniem - przekazał w rozmowie z Super Expressem prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Prokuratura nie podaje ilości ran, jakie zadano młodemu diakonowi. Prokuratura w dalszym ciągu nie łączy obu śmierci księży i nie potwierdza doniesień, jakoby księży mieli być skonfliktowani.

26-letni diakon Mateusz B. i ksiądz Robert Sz. pełnili posługę bazylice katedralnej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. To właśnie na wprost bazyliki po drugiej stronie ulicy przy garażu domu katolickiego znaleziono ciało diakona. Wcześniej pod nadjeżdżający pociąg w rejonie stacji Sosnowiec Główny miał wejść starszy duchowny.

Śledczy nie mają wątpliwości, że w przypadku 26-letniego diakona doszło do zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji RMF24, miał on zostać zamordowany przez księdza. Tych rewelacji jednak nie potwierdza prokuratura, która prowadzi dwa oddzielne postępowania w tej sprawie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Tajemnicza śmierć w Sosnowcu. Dwóch duchowych zginęło tragicznie
Nasi Partnerzy polecają