Nie wiedziała, że żyła z nią 20 lat, dopóki się nie przewróciła! Lekarze usunęli jej macicę, zostawili coś innego

i

Autor: Parentingupstream/cc0/Pixabay.com 68-letnia kobieta żyła z bólem przez ponad 20 lat, by po tym czasie dowiedzieć się, że miała w ciele igłę chirurgiczną

Nie wiedziała, że żyła z nią 20 lat, dopóki się nie przewróciła! Lekarze usunęli jej macicę, zostawili coś innego

2022-07-03 19:01

68-letnia kobieta żyła z bólem przez ponad 20 lat, ale lekarze uspokajali ją, że nic jej nie jest. Cała prawda wyszła na w w Dzień Babci, gdy poszkodowana przewróciła się na cmentarzu. Po tym jak trafiła do szpitala, lekarzu w końcu zaordynowali prześwietlenie, które ujawniło, że w ciele kobiety znajduje się igła. Mimo to 68-latka nie dostanie odszkodowania.

Nie wiedziała, że żyła z nią 20 lat, dopóki się nie przewróciła! Lekarze usunęli jej macicę, zostawili coś innego

Jak informuje serwis wiadomosci.interia.pl, 68-latka przez ponad 20 lat nosiła w swoim ciele igłę chirurgiczną o długości 3.2 cm. Jak to możliwe? Mimo że przez cały ten czas odczuwała ból, lekarze mieli bagatelizować problem, a żaden nie zlecił nawet przeprowadzenia prześwietlenia. Wszystko wyszło na jaw na początku 2021 r. Kobieta najpierw przewróciła się na cmentarzu w Dzień Babci, czyli 21 stycznia, a gdy trafiła do lekarza rodzinnego, ten podjął decyzję o przeprowadzeniu badania rentgenowskiego - igłę wykryto w tkankach miękkich miednicy, po czym została usunięta w sierpniu tego samego roku. Jak tam trafiła? W 1999 r. poszkodowana przeszła operację usunięcia macicy i to wtedy doszło do całego nieszczęścia. Nie dość, że kobieta żyła przez tyle lat z bólem, to w tym czasie groziły jej znacznie poważniejsze konsekwencje zdrowotne. 68-latka postanowiła domagać się odszkodowania, kontaktując się z katowickim adwokatem Leszekiem Krupankiem.

- Wiadomo, że nikt tej igły specjalnie nie zostawił, ale jest to wyraz niestaranności. W zespole operującym jest instrumentariuszka, której obowiązkiem jest potwierdzenie chirurgowi, że wszystkie narzędzia wróciły na stół. W tym również igły. To jest podstawowa procedura - mówi mężczyzna serwisowi wiadomosci.interia.pl.

Czytaj też: Będzin. 3-latek wpadł do rzeki! Po wyjęciu na brzeg nie oddychał

Jak informuje serwis wiadomosci.interia.pl, kobieta nie może jednak liczyć na finansową rekompensatę, bo takiej możliwości, w tym przypadku, nie dopuszcza polskie prawo. O ile 68-latka zmieściła się w terminie zgłoszenia roszczeń przed upływem 3 lat od ujawnienia znajdującej się w jej ciele igły, to dalsze działania zablokował inny przepis. Do szkody musiałoby dojść maksymalnie 10 lat wcześniej, bo powyżej tego okresu sprawa się przedawnia, tak jak to się stało tym razem.

Sonda
Czy w polskim prawie w ogóle powinien istnieć przepis o przedawnieniu?
Ścieżka rowerowa nagle ślepo się urywa. Bubel po otwarciu metra na Bemowie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE