Parawan

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Parawan

Wypadek śmiertelny

Nie żyje 71-latka przejechana przez własny samochód. Popełniła jeden błąd

2023-08-22 8:12

W Rędzinach pod Częstochową (pierwotnie PAP wskazywała miejscowość Rudniki) doszło do szokującego wypadku. 71-letnia kierująca zginęła po tym, gdy została potrącona przez własny samochód. Nieszczęście wynikło z błędu kobiety, która prawdopodobnie chciała włączyć klimatyzację albo uchylić szyby, tymczasem niespodziewanie dla niej pojazd pozostawiony na biegu wstecznym ruszył i wciągnął ją pod koła.

Tragiczny wypadek w Rędzinach. 71-latkę potrącił jej własny samochód

W Rędzinach pod Częstochową (pierwotnie PAP wskazywała miejscowość Rudniki) zginęła 71-letnia kobieta potrącona przez własny samochód. Jak podaje PAP, do nieszczęścia doszło w sobotę, 19 sierpnia na parkingu przy sklepie. Pozostawiony na biegu wstecznym pojazd niespodziewanie ruszył i wciągnął 71-latkę pod koła. Doznała ona tak rozległych obrażeń, że zginęła na miejscu zdarzenia. Zmarła sama przekręciła kluczyk w stacyjce, co skutkowało uruchomieniem silnika. Jej cel był jednak zupełnie inny. Prawdopodobnie chciała tylko włączyć klimatyzacje w aucie, bądź uchylić szyby. Poza nią w wypadku nie było innych osób poszkodowanych. Dokładne okoliczności tragedii będą badane w prowadzonym postępowaniu. Dotychczasowe ustalenia opierają się na zeznaniach świadków i analizie monitoringu.

- Kobieta stojąc przy pojeździe od strony kierowcy przekręciła kluczyk w stacyjce, być może chciała włączyć klimatyzację albo uchylić szyby, było upalnie. W momencie przekręcenia kluczyka silnik został uruchomiony i pozostawiony na wstecznym biegu pojazd ruszył do tyłu. Otwarte drzwi przewróciły kobietę, została ona następnie wciągnięta pod koło. Zginęła na miejscu - przekazała PAP asp. sztab. Barbara Poznańska z częstochowskiej policji.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
10-latek zginął na plaży w Ostródzie
Listen on Spreaker.