Nietypowa akcja strażaków. Wyciągnęli konia ze studzienki kanalizacyjnej

i

Autor: KM PSP w Zabrzu Nietypowa akcja strażaków. Wyciągnęli konia ze studzienki kanalizacyjnej

Akcja strażaków w Zabrzu

Nietypowa akcja strażaków. Wyciągnęli konia ze studzienki kanalizacyjnej

2022-09-03 22:32

Niecodzienna akcja śląskich strażaków. W sobotę (3.09.2022) po południu wyciągali konia z nieczynnej studzienki kanalizacyjnej w Zabrzu. Na szczęście, zwierzęciu nie stało się nic poważnego. Zostało przekazane właścicielce.

Jak poinformowała w sobotę (3.09.2022) wieczorem na swoim facebookowym profilu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, tuż przed godz. 17.00 miejscowe stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o koniu, który wpadł do nieczynnej studzienki kanalizacyjnej przy ul. Srebrnej w zabrzańskiej dzielnicy Maciejów.

- Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP Zabrze oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu zwierzęcia i przekazaniu go obecnej na miejscu właścicielce – zrelacjonowali zabrzańscy strażacy w mediach społecznościowych.

Jak podkreślili strażacy, obecny na miejscu weterynarz podał zwierzęciu środki uspokajające i nadzorował jego stan podczas prowadzonych działań. Podczas akcji użyto strażackiego dźwigu oraz odpowiednio przygotowanego systemu pasów. Na szczęście, zwierzęciu nic się nie stało.

- Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń – zapewnili strażacy. Po wyciągnięciu na powierzchnię koń stał o własnych siłach.

Przy ul. Srebrnej w Zabrzu, w rejonie miejscowego Kąpieliska Leśnego działają stajnia i ośrodek jeździecki, m.in. klub jeździecki Maciejówka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Tak wyglądają nowe stacje metra na Targówku
Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Nasi Partnerzy polecają