NOWE WIEŚCI w sprawie zdrowia Fabio Jakobsena. Kolarz będzie wybudzany ze śpiączki

2020-08-06 8:30 MSo
Fabio Jakobsen
Autor: East News Fabio Jakobsen

Fabio Jakobsen po strasznym wypadku podczas I etapu Tour de Pologne trafił do specjalistycznego szpitala w Sosnowcu, gdzie przeszedł poważną operację. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że kolarzowi uda się wyjść z całej sytuacji obronną ręką. Jakobsen ma być dziś wybudzany ze śpiączki. Wówczas okaże się, jaki jest pełny obraz jego stanu zdrowia. Dobre wieści przekazał na konferencji prasowej Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora ds. lecznictwa placówki.

W rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta ruszyła 77. edycja Tour de Pologne. Niestety, dokładnie po roku kibice kolejny raz drżeli o zdrowie i życie jednego z zawodników. Fabio Jakobsen na ostatniej prostej pierwszego etapu został wepchnięty przez rywala w barierki. Stan był na tyle poważny, że lekarze mieli problemy z zaintubowaniem go i musieli go reanimować przez niemal godzinę!

Tour de Pologne 2020: Jak szybko jechał Jakobsen? Ta prędkość wręcz PRZERAŻA!

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na szczęście Jakobsen najprawdopodobniej już w czwartek zostanie wybudzony. Dobre wieści w sprawie operacji przekazał podczas zwołanej na godzinę 8:00 konferencji prasowej Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala im. świętej Barbary w Sosnowcu. - Do godziny 5:30 był operowany w naszym szpitalu przez anestezjologów, chirurgów szczękowych oraz laryngologów. Ta operacja była bardzo skomplikowana ze względu na uraz twarzo-czaszki, ale przebiegła bez powikłań - tłumaczył Gruenpeter.

Ikona kolarstwa GRZMI po straszliwym wypadku na TdP! Chce kary więzienia dla kolarza?!

Co najważniejsze, Jakobsen przebywa na oddziale intensywnej terapii, ale jest w stanie stabilnym. Próba wybudzenia go najprawdopodobniej nastąpi już dziś! - Wtedy będzie wiadomo, jaki jest jego pełny stan zdrowia. Mam nadzieję, uwzględniając wyniki badań tomografii, że nie będzie uszkodzeń układu nerwowego. Musimy pamiętać, że przebył godzinną akcję reanimacyjną, więc objawy kliniczne mogą ulegać zmianie - wyjaśnia zastępca dyrektora sosnowieckiego szpitala specjalistycznego.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.