Obrzydliwe maile na skrzynce szpitala w Rybniku. "Je***ni covidowi naziści"

2022-01-11 12:48
Szpital w Rybniku
Autor: WSS w Rybniku

W poniedziałek (10 stycznia) wiele placówek medycznych w Śląskiem było sparaliżowanych w wyniku informacji o podłożeniu ładunków wybuchowych, która pojawiła się m.in. w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. W wielu przypadkach konieczne było ewakuowanie pacjentów. Nie trzeba mówić, jakie ryzyko dla ich zdrowia niesie takie zdarzenie. Tymczasem jak się okazuje do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku w ostatnim czasie docierały obrzydliwe i pełne pogardy wiadomości w skrzynce mailowej.

- Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek taka sytuacja miała miejsce - mówi w rozmowie o mailach z nami rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku Maciej Kołodziejczyk. Wiadomości, które trafiły na skrzynkę placówki, są obrzydliwe. - Nadawca napisał m.in. „je**ni covidowi naziści. Za swoje zbrodnie pójdziecie tam, gdzie wasze miejsce je**ni mordercy”. - cytujemy za lokalnym serwisem ich treść. Kolejna, podobna wiadomość, przyszła 29 grudnia. Tego już było za wiele. - Złożyliśmy zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury w Rybniku - mówi w rozmowie z "SE" rzecznik placówki. Dodaje, że wiadomości wysyłane do szpitala skupiały się na groźbach i wyzwiskach. Od 29 grudnia placówka na razie nie dostała podobnych maili. Placówka w Rybniku była jedną z tych, w których w poniedziałek wieczorem trzeba było przeprowadzić ewakuacje. Jak pisaliśmy, na Szpitalne Oddziały Ratunkowe w trzech śląskich miastach dotarły wieści o podłożonym ładunku wybuchowym. Na szczęście okazały się fałszywe.

Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE