Ogromny pożar w okolicy Miasteczka Śląskiego. W akcji ponad 40 zastępów straży i śmigłowce!

2022-05-21 17:53
Ogromny pożar w okolicy Miasteczka Śląskiego. W akcji ponad 40 zastępów straży i śmigłowce!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. dazu59 /zdjęcie ilustracyjne

Dziś (21.05.2022 r.) w okolicy Miasteczka Śląskiego wybuchł ogromy pożar. Z ogniem, na około 40. hektarach lasu i nieużytków, walczy ponad 40 zastępów straży pożarnej, wspomaganych przez śmigłowce i samolot gaśniczy. Jak podaje PAP, sytuacja nie jest opanowana, pożar nadal się rozprzestrzenia.

Ogromny pożar lasu w okolicy Miasteczka Śląskiego (21.05)

Do pożaru doszło w okolicy drogi wojewódzkiej nr 908, łączącej Tarnowskie Góry z Częstochową w Żyglinku, który jest częścią Miasteczka Śląskiego. Jak podał mł. asp. Maciej Świderski z Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach, ruch na tej trasie został wstrzymany na wysokości Huty Cynku Miasteczko Śląskie.

„Na chwilę obecną, według szacunków leśników, pożarem jest objętych około 40 ha. Na miejscu mamy 43 zastępy – zarówno PSP, jak i OSP, cały czas dysponowane są kolejne z racji szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru – ściółka ma bardzo niską wilgotność, wiatr jest silny, co chwilę zmienia kierunek. To bardzo utrudnia działania” - opisał Świderski.

ZOBACZ TEŻ: Nowe ognisko COVID-19! Szpital wprowadza ograniczenia

Jechał zygzakiem po Olsztynie. Wpadł prosto w ręce policji

Do akcji strażaków włączono dwa śmigłowce gaśnicze i samolot, skierowane do akcji przez Lasy Państwowe.

Jak zaznaczył strażak, nie ma żadnego zagrożenia dla zabudowań – pożar wybuchł na trenie leśnym wraz z okolicznymi łąkami. Płonie nie tylko ściółka, ale też niektóre drzewa. „Częściowo mamy do czynienia z pożarem wierzchołkowym, który bardzo szybko się rozprzestrzenia” - zaznaczył Świderski.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE