Krystian zabił żonę, wywiózł jej ciało i podpalił. Do sądu trafił akt oskarżenia

i

Autor: Kasia Zaremba/Policja Częstochowa. Krystian zabił żonę, wywiózł jej ciało i podpalił. Do sądu trafił akt oskarżenia

Krystian zabił żonę. Wywiózł jej ciało, wrzucił do rowu i podpalił. Jest akt oskarżenia!

Częstochowska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Krystianowi W., który odpowie za zabójstwo swojej żony Karoliny. Zdaniem śledczych mężczyzna zabił swoją żonę, wywiózł jej ciało, następnie wyrzucił do rowu, podpalił i zasypał. W toku śledztwa ustalono, że od 2021 roku małżeństwo Karoliny W. i Krystiana W. przeżywało kryzys i małżonkowie nie zamieszkiwali wspólnie.

30-letni Krystian W. oskarżony o zabójstwo żony

Małżeństwo Krystiana i Karoliny przezywało w 2021 roku kryzys. Przyczyną małżeńskich nieporozumień było pozostawanie przez Karolinę W. w związku z innym mężczyzną oraz sposób sprawowania opieki nad dwójką kilkuletnich dzieci.

Czytaj także: Podejrzany o zabójstwo 11-letniego Sebastiana, jest poczytalny. "Opinia biegłych jest kategoryczna"

Śledczy ustalili w toku śledztwa, że 27 sierpnia 2021 roku Karolina W. w towarzystwie partnera udała się na imprezę rodzinną do jednej z podczęstochowskich miejscowości, z której wrócili następnego dnia około godz. 5.00. Krystian W. śledził ich gdy podążali na imprezę oraz w drodze powrotnej. Po powrocie do mieszkania partner Karoliny W. zorientował się, że zostawił w samochodzie telefon.

Express Biedrzyckiej - płk Andrzej Kruczyński: Rosjanie będą chcieli wymordować żołnierzy pułku Azow

- Pomiędzy małżonkami doszło do sprzeczki, w trakcie której oskarżony uderzył pokrzywdzoną kilka razy w głowę jakimś twardym przedmiotem. Następnie Krystian W. chwycił ją obiema rękami za szyję i mocno zacisnął, w wyniku czego spowodował jej gwałtowne uduszenie. Potem umieścił zwłoki Karoliny W. na tylnym siedzeniu swojego samochodu i przewiózł do miejscowości Łobodno, znajdującej się kilkanaście kilometrów od Częstochowy. Tam ukrył zwłoki w rowie przy drodze gruntowej z dala od zabudowań mieszkalnych i przykrył gałęziami, a następnie polał je substancją łatwopalną i podpalił. Potem zasypał zwłoki ziemią i śmieciami, w ten sposób, że nie były widoczne oraz wrócił do Częstochowy - opisuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Gdy partner Karoliny W. obudził się i zauważył, że kobiety nie ma w mieszkaniu, zawiadomił policję, która wszczęła czynności poszukiwawcze. Krystian W. początkowo zaprzeczał, że w ostatnim czasie widział się z żoną; na co innego wskazywała analiza zapisów monitoringu sprzed domu kobiety.

Policja zatrzymała Krystiana W. 30 sierpnia 2021 roku i w toku śledztwa prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa Karoliny W. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do uduszenia żony, zaprzeczając jednocześnie, że wcześniej uderzał ją w głowę. Nie potrafił także wyjaśnić motywów swojego zachowania. 

Przeczytaj koniecznie: Ciężarna Gosia zginęła na oczach męża. Ich 3-letnia córka zmarła w szpitalu. Kierowca złożył apelację od wyroku

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że oskarżony w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu nie miał zniesionej zdolności rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, czyli był w pełni poczytalny. Wykluczono również, że znajdował się z stanie silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami (tzw. afekt fizjologiczny).  

Krystian W. nie był w przeszłości karany. 

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE