Siemianowice Śląskie: Uciekł z więzienia i nie mógł się powstrzymać. Pomagał mu kolega

2022-05-19 9:47
Ucieczka
Autor: Shutterstock Ucieczka

35-letni mężczyzna w trakcie ucieczki z zakładu karnego, nie mógł się powstrzymać i wraz z kolegą chciał ukraść dwa kartony czekolady. Rzucił się także na ochroniarza, który go próbował zatrzymać. Jednak to nie jedyne problemy uciekiniera i jego kolegi. Na sumieniu mają coś jeszcze.

Siemianowice Śląskie: Uciekł z więzienia i nie mógł się powstrzymać. Pomagał mu kolega

35-letni mężczyzna uciekł z zakładu karnego, nie mógł się jednak powstrzymać i wraz z kolegą postanowił ukraść dwa kartony czekolady ze sklepu w Siemianowicach Śląskich. Uciekinier zaatakował także interweniującego ochroniarza sklepu. Złodziejowi próbował pomóc kolega. Jednak pracownik ochrony nie dał za wygraną, mimo ciosów wymierzanych w jego kierunku. Zdołał przytrzymać 35-latka do czasu przyjazdu policjantów. W tym czasie, jego kompan zbiegł ze sklepu.

Czytaj także: Mysłowice: 80-latek jechał pijany hulajnogą elektryczną! Jego portfel mocno ucierpiał

- Policjanci dysponowali rysopisem uciekiniera. Niebawem kryminalni wypatrzyli go na mieście. 39-latek został zatrzymany i razem ze swoim kolegą trafił do policyjnego aresztu - informuje siemianowicka policja.

Express Biedrzyckiej 18.05 (płk Andrzej Kruczyński, Szymon Hołownia, dr Jacek Sokołowski) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel

To nie był pierwszy raz 35-latka. To była multirecydywa

Okazało się, że obaj byli pijani. 35-letniemu uciekinierowi z więzienia grozi znacznie surowsza kara, ponieważ popełnił przestępstwo w tzw. multirecydywie. Jego znajomy, który chciał mu pomóc w ucieczce, usłyszał zarzut pobicia. Kara, jaka grozi za to przestępstwo, wynosi nawet 3 lata więzienia.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE