Trzech Króli

i

Autor: Shutterstock Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Katowicach 2023. Kolorowy orszak przejdzie ulicami miasta

Orszak Trzech Króli w Katowicach. Do miasta wraca barwny korowód po dwóch latach pandemicznej przerwy. Którymi ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli 2023? W tym roku 6 stycznia orszak przejdzie inną trasą. Pochód rozpocznie się i zakończy w Archikatedrze Chrystusa Króla.

Orszak Trzech Króli 2023 w Katowicach. Orszak wraca do miasta po dwóch latach przerwy

Po dwóch latach przerwy do Katowic wraca Orszak Trzech Króli i od razu zmienia trasę. Tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia, bowiem tego dnia w Kościele Katolickim obchodzona jest Uroczystość Objawienia Pańskiego, której celem jest upamiętnienie pokłonu trzech mędrców ze Wschodu przed nowonarodzonym Jezusem.

- Orszak Trzech Króli to świetna okazja, by spędzić czas całymi rodzinami i przy okazji przypomnieć sobie o istocie świąt Bożego Narodzenia. Cieszę się, że po przerwie znów chętni przejdą ulicami Katowic – przekazał Marcin Krupa, prezydent Katowic w rozmowie z 24Kato.

Za organizację Orszaku Trzech Króli 2023w Katowicach, odpowiada Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rodziny Węgielek. W tym roku Orszak Trzech Króli zmieni swoją trasę. Kolorowy pochód rozpocznie się i zakończy w okolicy Archikatedry Chrystusa Króla.

O której godzinie rozpocznie się kolorowy pochód?

Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o godzinie 13:30 spod Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, tuż po uroczystej mszy. Kolorowy korowód przejdzie ulicami:

  • Powstańców
  • Lompy
  • Jagiellońską
  • Wita Stwosza

By następnie wrócić na plac przed Archikatedrę Chrystusa Króla. W orszaku może wziąć udział każdy. O godzinie 15 w archikatedrze odbędzie się wspólne kolędowanie. Wystąpią chóry ze szkół podstawowych Płomień i Kuźnica.  

Katowicki orszak wpisuje się w akcję organizowania Orszaków Trzech Króli 2023. O

Sonda
Wybierasz się na Orszak Trzech Króli?
Orszak Trzech Króli w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają