Panika w Borowcach. Jacek Jaworek groził, "że nas wszystkich powystrzela"

2021-08-06 18:52
Borowce: Policja wiedziała, że Jacek ma broń?! Miał grozić rodzinie już wcześniej. Mundurowi zabierają głos
Autor: Policja Śląska Borowce: Policja wiedziała, że Jacek ma broń?! Miał grozić rodzinie już wcześniej. Mundurowi zabierają głos

Mieszkańcy Borowców (woj. śląskie) odchodzą od zmysłów. Żyją w strachu i nadziei, że morderca rodziny Jaworków w końcu zostanie schwytany. Nie wierzą w samobójstwo podejrzanego o zbrodnię Jacka Jaworka i obawiają się o swoje bezpieczeństwo, szczególnie rodzina, której wcześniej miał grozić, mówiąc, że "ich wszystkich powystrzela".

Morderstwo, do którego doszło w Borowcach na Śląsku w nocy z 9 na 10 lipca 2021 r. wstrząsnęło całą Polską. Podejrzany Jacek Jaworek, wciąż jest na wolności. Choć wśród wielu hipotez jest również ta mówiąca o tym, że mógł popełnić samobójstwo, to Ci, którzy go znali, w nią nie wierzą. "Jak go znam, to nie jest taki typ człowieka, żeby krzywdę sobie zrobił – mówi pani Jadwiga (66 l.), najbliższa przyjaciółka zamordowanych Justyny i Janusza w rozmowie z Faktem. Mieszkańcy Borowców odchodzą od zmysłów, żyją w strachu, co jeszcze może się wydarzyć i mają nadzieję, że podejrzany o morderstwo swojej rodziny Jacek Jaworek w końcu zostanie schwytany. Jak mówią, "on czyta gazety, internet. On wie o nas wszystko".

CZYTAJ TEŻ: Borowce. Wstrząsająca relacja sąsiada Jacka Jaworka! Co doprowadziło do tragedii?

Kolejne nieszczęście nawiedziło Borowce

Krewna rodziny Jaworków przyznała, że, już wcześniej doszło do gróźb z jego strony. "Zanim zabił swoją rodzinę, mówił, że nas wszystkich powystrzela" - czytamy.

Policyjne patrole we wsi Borowce to już codzienność. Funkcjonariusze dyżurują tu każdego dnia. 13-letniemu synowi Justyny i Janusza, który ocalał, przydzielono ochronę. Gianni wyprowadził się ze wsi, w której doszło do zbrodni.

Policyjne poszukiwania trwają, kolejne dni upływają i rodzą się kolejne domysły na temat miejsca pobytu Jacka Jaworka. CZYTAJ WIĘCEJ: Gdzie jest Jacek Jaworek? Nowy ślad ws. mordu w Borowcach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE