Panika w Śląskiem! Biały samochód obserwuje dzieci? Rodzice alarmują!

i

Autor: pixabay.com/Facebook.com

Panika w Śląskiem! Biały samochód obserwuje dzieci? Rodzice alarmują

2020-09-28 12:23

W mediach społecznościowych znów jest głośno o białym pojeździe, który ma rzekomo obserwować dzieci, idące ze szkoły lub do szkoły. Jak czytamy w jednym z postów do takiej sytuacji doszło m.in. w Pilchowicach. O tym, że w Polsce co jakiś czas pojawiają się ostrzeżenia dotyczące pojazdów o "białej" karoserii, które porywają dzieci, wiemy już dawno. Mimo tego w mediach społecznościowych bardzo szybko rozsiewa się związana z tym panika. - To jakaś miejska legenda - kwituje w rozmowie z nami rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

Ale słowa policjantów nie zawsze są w stanie uspokoić zaniepokojonych rodziców. Na jednej z grup, do której należą głównie mieszkańcy Gliwic i powiatu gliwickiego, pojawił się post o tajemniczym, białym samochodzie dostawczym, który ma obserwować dzieci. - Wczoraj (24 września) w godzinach porannych krążył po Pilchowicach biały samochód dostawczy marki Volkswagen, który obserwował dzieci idące do szkoły! (...) O zdarzeniu zostały powiadomione odpowiednie instytucje! Strzeżmy nasze dzieci przed takimi traumatycznymi sytuacjami - napisał kilka dni temu na jednej z grup mieszkaniec Pilchowic. Do zdarzenia miało dojść w rejonie piekarni Bogucki.

- Córka szła sama w kierunku kościoła, gdy nadjechał samochód! Zaniepokojona zawróciła w kierunku szkoły, podobnie jak podejrzany pojazd. Poprosiła o pomoc! Samochód mijał je również na ul. Szkolnej ! Czy to przypadek, nie sądzę! Niestety w strachu nie odczytała nr rejestracyjnego! Nie dziwię się! Od razu została powiadomiona szkoła i policja! - dopisał zaniepokojony rodzic.

-

- To jakaś miejska legenda. Nie mieliśmy takich zgłoszeń - mówi w rozmowie z nami Marek Słomki, rzecznik gliwickiej policji. I dodaje jednocześnie, że w ostatnim czasie jedynym niepokojącym zgłoszeniem, które dotyczyło dzieci, była sprawa ekshibicjonisty z Gliwic. Ale ten został już zatrzymany.

Skąd zatem biorą się takie historie? Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że w mediach społecznościowych co jakiś czas pojawiają się doniesienia o białym samochodzie, który rzekomo porywa dzieci dla organów. Niestety, informacji tych jest tak wiele, że nie sposób już z nimi walczyć, choć z pewnością miażdżąca ich część jest wyssana z palca. Dlatego za każdym razem należy je weryfikować. Cały czas jednak warto być czujnym i każdy niepokojący sygnał zgłaszać policjantom. Nigdy nie można lekceważyć żadnego zagrożenia, które dotyczy naszych dzieci.

Plaga kradzieży w Warszawie. Tym włamywacze plądrowali domy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany