Gliwice. Policja zatrzymała zboczeńca. Miał się masturbować na oczach dzieci!

2020-09-09 20:03
Kajdanki
Autor: Dariusz Dutkiewicz

Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbieranie się przed dziećmi. Mężczyzna miał się również masturbować na oczach nieletnich. Mundurowi wytypowali sprawcę, ale cały czas trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Od nich właśnie zależy dalszy los zatrzymanego mężczyzny.

Gliwice. Policjanci zatrzymali ekshibicjonistę. Masturbował się przed dziećmi

O sprawie zboczeńca z Gliwic pisaliśmy już kilka dni temu. Pierwsze zgłoszenia trafiły na policję już w połowie sierpnia. Mężczyzna miał pojawić się w okolicy placu zabaw w dzielnicy Brzezinka, następnie obnażał się i masturbował na oczach dzieci. Policjanci przeprowadzili działania, których celem było zatrzymanie gliwickiego ekshibicjonisty. Mundurowi wytypowali podejrzanego mężczyznę.

- Trwają czynności dochodzeniowo- śledcze prowadzone przez policję i prokuraturę. Dokładnego zbadania wymaga, do jakich zachowań doszło oraz czy miały one charakter świadomie popełnianego czynu zabronionego. Sprawa należy do delikatnych, konieczne jest tu przeprowadzenie m. in. czynności procesowych z udziałem dzieci. Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające od dokładnego wyjaśnienia okoliczności sprawy. Dla dobra prowadzonego postępowania, do czasu merytorycznej oceny zebranego materiału dowodowego, gliwicka policja nie będzie udzielała w sprawie szczegółowych informacji - napisała w krótkim komunikacie Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Warto zaznaczyć, że obnażanie się jest karalne i traktowane jako wykroczenie. Ekshibicjoniście grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł lub nagany. Jednak za prezentowanie tzw. "innych czynności seksualnych" małoletnim może mu grozić nawet do 12 lat więzienia. Sprawa jest w toku.

Dzięki mieszkańcom w Dąbrowie Górniczej rozkwita Ogród Społeczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE