Awaryjne lądowanie w Katowicach-Pyrzowicach! Awaria samolotu w powietrzu. Co się stało?

2021-06-15 14:37
Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork
Autor: pixabay.com/ Zdjęcie poglądowe Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork

Groźna sytuacja na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Samolot linii Wizz Air lecący ze Śląska na Zaporoże tuż po starcie uległ awarii. Na pokładzie znajdowało się 153 pasażerów. Maszyna krążyła nad Dąbrową Górniczą, aby wypalić paliwo. O godz. 14.15 odbyło się lądowanie maszyny. Na szczęście wszystko przebiegło sprawnie i nikomu nic się nie stało. Pasażerowie wyruszą na Ukrainę innym samolotem.

Katowice-Pyrzowice. Awaria w samolocie tuż po starcie. Konieczne było lądowanie

Aktualizacja, godz. 14.35

Samolot Airbus A320 o godz. 14.15 bezpiecznie wylądował na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Na miejscu było około 20 zastępów straży pożarnej, a także śmigłowiec LPR. Nikomu nic się nie stało. Trwa przepakowanie pasażerów do innego samolotu, który po godz. 15.00 wyleci do Zaporoża na Ukrainie. Co było przyczyną awarii? Wedle naszych informacji luk przedniego podwozia nie zamknął się, co sprawiło, iż nie można było kontynuować lotu.

Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach. Usterka w powietrzu - wcześniej pisaliśmy

Samolot linii Wizz Air wystartował we wtorek (15 czerwca) o godz. 12.40 z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach. Jak przekazał nam rzecznik obiektu Piotr Adamczyk na pokładzie samolotu doszło do usterki. W związku z tym konieczne będzie lądowanie w asyście służb. Zanim jednak do tego dojdzie, samolot musi wypalić paliwo. Dlatego też krąży nad Dąbrową Górniczą. O godz. 14.00 ma przystąpić do awaryjnego lądowania. Na miejsce udały się jednostki ratowniczo-gaśnicze, a także helikopter LPR, co jest standardową procedurą w takich przypadkach. Na pokładzie znajduje się 153 pasażerów.

Katastrofa samolotu wojskowego - epizod ćwiczeń RENEGADE/SAREX-21 Powiat Drawski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE