Łzy cisną się do oczu

Płyta w kształcie serca na grobie Basi ze Świętochłowic. Kobieta została potrącona przez autobus w Katowicach

2023-02-19 6:00

Śmierć Basi wstrząsnęła całą Polską. Młoda, 19-letnia kobieta, matka dwójki dzieci, zginęła pod kołami autobusu ostatniego dnia lipca 2021 roku. W ostatnim czasie odbyły się kolejne rozprawy w ramach procesu Łukasza T. Mężczyzna kierował pojazdem, który potrącił 19-latkę. Basia spoczęła na cmentarzu w Chropaczowie, dzielnicy Świętochłowic. Widok jej nagrobka łamie serce.

Basia miała 19 lat, gdy zginęła w tragicznym wypadku. Mieszkanka Świętochłowic została potrącona przez autobus na ul. Mickiewicza w Katowicach. Dziewczyna próbowała rozdzielić bijącą się przy przystanku grupkę osób. Nagle kierowca autobusu ruszył i potrącił kobietę. Do tragedii doszło 31 lipca 2021 roku. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach toczy się proces Łukasza T. Mężczyzna twierdzi, że chciał odjechać z miejsca zdarzenia, bo czuł zagrożenie ze strony agresywnych uczestników bójki. Mówi, że nie widział Basi i nie wiedział, że ją potrącił. W ostatnich dniach sąd przesłuchał m.in. pasażerów, którzy feralnego dnia jechali linią 910.

19-latka została pochowana w Świętochłowicach na niewielkim cmentarzu w dzielnicy Chropaczów. Na jej grobie znajduje się tablica w kształcie serca. Jest również zdjęcie młodej kobiety. Kiedy pogrzeb 19-latki dobiegał końca, jej narzeczony włożył do grobu pierścionek zaręczynowy. Był to niezwykle poruszający gest. Basia ze Świętochłowic osierociła dwójkę dzieci. Kierowcy, który ją potrącił, grozi nawet dożywocie.

Dlaczego warto za życia zaplanować WŁASNY POGRZEB?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają