Podszywali się pod europosłankę PiS. Chcieli ją upokorzyć. Grozi im 8 lat więzienia

2022-05-20 11:49
Podszywali się pod europosłankę, chcieli ją upokorzyć. Grozi im 8 lat więzienia
Autor: Tomasz Radzik/Super Express, Kasia Zaremba/Super Express Podszywali się pod europosłankę, chcieli ją upokorzyć. Grozi im 8 lat więzienia

43-latek z Małopolski i 33-latek z Rudy Śląskiej założyli na popularnym portalu społecznościowym fałszywy profil europosłanki, na którym publikowali treści, które miały ją upokorzyć. Chodzi o Izabelę Kloc z PiSu. - To był profil, który do złudzenia przypominał moje konto- powiedziała w rozmowie z PAP, Izabela Kloc. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Sprawcy wykorzystali wizerunek, imię oraz nazwisko europosłanki i założyli nieprawdziwy profil, na którym publikowali kontrowersyjne treści. Chodziło o to, by zdyskredytować kobietę w oczach opinii publicznej. Chodzi o europosłankę PiS, Izabelę Kloc. 

- To był profil, który do złudzenia przypominał moje konto. Wielu znajomych zostało wprowadzonych w błąd - powiedziała w rozmowie z PAP, Izabela Kloc.

- Chodzi nie tylko mnie, ale o całe niebezpieczne zjawisko, które się nasila w miarę rozwoju mediów społecznościowych i uważam, że trzeba było zareagować ostro. Stąd moje doniesienie do prokuratury - dodała europosłanka.

Czytaj także: Krystian zabił żonę. Wywiózł jej ciało, wrzucił do rowu i podpalił. Jest akt oskarżenia!

- Policjanci dotarli do sprawców, którymi okazali się dwaj mężczyźni. 43-letni mieszkaniec Krakowa i 33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej nie spodziewali się wizyty kryminalnych. Obaj usłyszeli zarzuty - informuje katowicka policja.

W trakcie przeszukania w mieszkaniach mężczyzn zabezpieczono karty sim które zostały poddane szczegółowej analizie. Dzięki temu śledczy zgromadzili wiele dowodów na to, że to oni prowadzili nieprawdziwy profil.

Czynności w tej sprawie były prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe. Postępowanie zakończyło się w kwietniu skierowaniem do Sądu Rejonowego w Mikołowie aktu oskarżenia. Mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia.

Express Biedrzyckiej - płk Maciej Matysiak: Możemy zapomnieć o rozmowach pokojowych. Ten konflikt potrwa kilka lat

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE