Urząd Miasta Katowice

i

Autor: RS

Magistrat szuka pracowników!

Podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Katowicach. Chcą powstrzymać odejścia i zachęcić nowych

2022-09-05 13:54

Podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Katowicach! Prezydent Marcin Krupa podjął już decyzję. Urzędnicy mają dostać wyższą pensję od listopada. W ten sposób magistrat chce zatrzymać odejścia, a jednocześnie skusić nowe osoby, które chcą podjąć pracę w urzędzie. Wiemy, o jaką kwotę chodzi.

Katowice: Urząd Miasta daje podwyżki pracownikom

Magistrat w Katowicach sypnie kasą dla urzędników - informuje lokalny serwis infokatowice.pl. Jak czytamy, prezydent Marcin Krupa podjął decyzję o wprowadzeniu podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników od 1 listopada. O jaką kwotę chodzi? Dokładnie 1000 złotych brutto miesięcznie. Dlaczego magistrat podjął taką decyzję? Powody są dwa! Urząd chce zatrzymać swoich pracowników. Jak podaje infokatowice.pl, tylko w zeszłym roku odeszły 163 osoby, zaś do lipca tego roku już 57. Drugi powód to próba zachęty dla ewentualnych nowych pracowników. Znalezienie ich nie jest łatwe.

Czytaj również: Bielsko-Biała: 30-letni Paweł zginął na budowie. Wkrótce miał zostać ojcem. Trwa zbiórka dla bliskich

- Przykładowo, w tym roku, w wydziale księgowo-rachunkowym ogłoszono 17 naborów, z czego 10 pozostało bez rozstrzygnięcia, a w wydziale kształtowania środowiska na 8 ogłoszonych naborów – odnotowaliśmy trzykrotny brak rozstrzygnięcia - mówi Maciej Stachura, sekretarz miasta. Dodaje, że nawet gdy nabór zostaje rozstrzygnięty, to niektórzy kandydaci i tak decydują się podjąć pracę w innym miejscu.

Dodajmy, że zgodnie z prezydenckim postanowieniem podwyżki w magistracie są co dwa lata. Ta z listopada będzie dotyczyła m.in. pracowników UM i jednostek budżetowych.

Zobacz także: Tak prezydent Katowic wozi psa w aucie. Marcin Krupa rozwścieczył mieszkańców! "Skrajna nieodpowiedzialność"

Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza
Sonda
Przejmujesz się inflacją?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki