Urząd Miasta Katowice

i

Autor: RS

Magistrat szuka pracowników!

Podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Katowicach. Chcą powstrzymać odejścia i zachęcić nowych

2022-09-05 13:54

Podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Katowicach! Prezydent Marcin Krupa podjął już decyzję. Urzędnicy mają dostać wyższą pensję od listopada. W ten sposób magistrat chce zatrzymać odejścia, a jednocześnie skusić nowe osoby, które chcą podjąć pracę w urzędzie. Wiemy, o jaką kwotę chodzi.

Katowice: Urząd Miasta daje podwyżki pracownikom

Magistrat w Katowicach sypnie kasą dla urzędników - informuje lokalny serwis infokatowice.pl. Jak czytamy, prezydent Marcin Krupa podjął decyzję o wprowadzeniu podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników od 1 listopada. O jaką kwotę chodzi? Dokładnie 1000 złotych brutto miesięcznie. Dlaczego magistrat podjął taką decyzję? Powody są dwa! Urząd chce zatrzymać swoich pracowników. Jak podaje infokatowice.pl, tylko w zeszłym roku odeszły 163 osoby, zaś do lipca tego roku już 57. Drugi powód to próba zachęty dla ewentualnych nowych pracowników. Znalezienie ich nie jest łatwe.

Czytaj również: Bielsko-Biała: 30-letni Paweł zginął na budowie. Wkrótce miał zostać ojcem. Trwa zbiórka dla bliskich

- Przykładowo, w tym roku, w wydziale księgowo-rachunkowym ogłoszono 17 naborów, z czego 10 pozostało bez rozstrzygnięcia, a w wydziale kształtowania środowiska na 8 ogłoszonych naborów – odnotowaliśmy trzykrotny brak rozstrzygnięcia - mówi Maciej Stachura, sekretarz miasta. Dodaje, że nawet gdy nabór zostaje rozstrzygnięty, to niektórzy kandydaci i tak decydują się podjąć pracę w innym miejscu.

Dodajmy, że zgodnie z prezydenckim postanowieniem podwyżki w magistracie są co dwa lata. Ta z listopada będzie dotyczyła m.in. pracowników UM i jednostek budżetowych.

Zobacz także: Tak prezydent Katowic wozi psa w aucie. Marcin Krupa rozwścieczył mieszkańców! "Skrajna nieodpowiedzialność"

Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza
Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE