Połamańce językowe, czyli TOP 10 najtrudniejszych nazw miejscowości w woj. śląskim! [GALERIA]

2021-05-04 13:57 rs

Problem z wymową tych nazw miejscowości mogą mieć nie tylko obcokrajowcy! Sprawdźcie koniecznie, które nazwy śląskich wsi, miast i miasteczek są najtrudniejsze do wypowiedzenia. Trzeba nie lada sprawności językowej, aby sobie poradzić. Zapraszamy do naszej galerii.

Te nazwy przyprawią Was o zawrót głowy! Trudno przeczytać je w myślach, a co dopiero wypowiedzieć. Mamy dla Was szybki test wymowy i ortografii! Zobaczcie, czy wszystkie nazwy miejscowości uda Wam się poprawnie wymówić i zapisać. Wybraliśmy te, które zawierają najwięcej głosek szumiących, z którymi największe problemy mają obcokrajowcy uczący się języka polskiego bądź odwiedzający nasz kraj.

To zadanie do łatwych nie należy. Potrzeba sporej cierpliwości i dużej dawki optymizmu, że mimo początkowych problemów uda się sprawnie pokonać językowe niedogodności. Sprawdźcie, czy nazwy tych śląskich miejscowości sprawią Wam problem. Zapraszamy do naszej galerii.

>>> Krzysztof Hanke wyznał, co robił na lekcjach w podstawówce. Popularny "Bercik" miał sprośne fantazje!

>>> Śląskie kopalnie na starych fotografiach. W wielu z nich już nikt nie fedruje [ZDJĘCIA]

Siedlce: Maturalny maraton rozpoczęty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE