Krzysztof Hanke

i

Autor: archiwum se.pl

Krzysztof Hanke wyznał, co robił na lekcjach w podstawówce. Popularny "Bercik" miał sprośne fantazje!

2021-05-03 14:00

Krzysztof Hanke jest jednym z najpopularniejszych Ślązaków. Aktor jest uwielbiany przez rzesze swoich fanów. Znają go głównie z Kabaretu Rak, ale także z serialu "Święta Wojna", gdzie wcielił się w kultową postać Bercika. Wszyscy dobrze wiedzą, że Krzysztof Hanke praktycznie całej swoje życie spędził na Śląsku. Urodził się w Świętochłowicach, chodził do szkoły podstawowej w Rudzie Śląskiej. To właśnie tam koledzy i nauczyciele przekonali się, że będzie z niego artysta-wesołek.

Krzysztof Hanke (63 l.) to ulubieniec wszystkich Ślązaków. Od lat jest związany z Kabaretem Rak, ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola Bercika w kultowym serialu "Święto Wojna". Popularny aktor obecnie jednak przechodzi trudniejszy czas. W niedawnym wywiadzie dla tygodnika "Na żywo" powiedział, że obecnie ciężko o zajęcie dla aktorów. Krzysztof Hanke zagrał kilka razy w "Lombardzie", ale poza tym w czasie pandemii pracy dla artystów jest malutko. Dlatego w wolnym czasie podróżuje między swoimi trzema nieruchomościami - w Ustce, Warszawie i Brennej.

Czytaj również: Był gwiazdą reality show. Zmarł straszną śmiercią! Pochodził z Rybnika. Nie uwierzysz, gdzie pracował!

Hanke z pewnością lubi powspominać stare czasy. Nie tylko te związane ze sceną czy występami w telewizji, ale również młodość, którą spędził na Śląsku. Aktor i kabareciarz urodził się w Świętochłowicach. Chodził do Szkoły Podstawowej nr 13 w Rudzie Śląskiej. Już tam dał się poznać od artystycznej strony. W jednym z wywiadów przyznał się, że jako 12-latek napisał swój pierwszy "poemat pornograficzny". Niestety, dzieło Krzysztofa Hanke trafiło w ręce nauczyciela. - Mama musiała przyjść do szkoły, ale skończyło się bardzo dobrze, dostałem ksywkę "Poeta" - wspominał w rozmowie z serwisem Pomponik.pl. Od zawsze był bajarzem. Już w liceum grał w kabarecie. Było pewne, że kiedyś zostanie znanym aktorem. Hanke ma jednak wiele pasji. Kocha również grę w tenisa i żeglarstwo. Na Śląsku nie ma warunków do tego, by tę pasję realizować, więc 63-latek wyjeżdża za granicę, by pływać wspólnie z przyjaciółmi.

TOP 100 znanych osobistości ze Śląska [GALERIA]

Edyta Górniak wyjawiła sekret. Gwiazda znowu się przeprowadza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE