Skandal! Tak wyglądała hodowla w Świętochłowicach. Brud i syf! Łzy cisną się do oczu [ZDJĘCIA]

2021-04-30 7:29
Świętochłowice. Brudne i zaniedbane zwierzęta trzymane w hodowli
Autor: Policja Świętochłowice Świętochłowice. Brudne i zaniedbane zwierzęta trzymane w hodowli

Taki widok zbulwersuje każdego. Mieszkaniec Rudy Śląskiej urządził sobie w sąsiednich Świętochłowicach małą hodowlę, gdzie trzymał 13 zwierząt m.in. konie, kuce, psy, a nawet świnię wietnamską. Problem w tym, ze warunki, w jakich przebywały, były fatalne. - Ogiery i kuce utrzymywane były w zbyt ciasnych pomieszczeniach bez dostępu do światła i wody. Wypuszczane były na grząski padok ogrodzony blachą i drutem - opisuje policja dodając, że zwierzęta były brudne, wychudzone, a jedno z nich ranne.

Świętochłowice. Mieszkaniec Rudy Śląskiej trzymał zaniedbane zwierzęta w hodowli

W skandalicznych warunkach trzymanych było 13 zwierząt w jednej z hodowli w Świętochłowicach. Ten widok, jaki mogą zobaczyć państwo w poniższej galerii, budzi przerażenie. Konie, kuce, psy, a nawet świnia trzymane były w malutkich pomieszczeniach. Brudne, zaniedbane, wygłodzone zwierzęta zastali świętochłowiccy policjanci, służby weterynaryjne i przedstawiciele Urzędu Miasta.

Czytaj również: ATAK DZIKA w Zabrzu! Zwierzę pogryzło przechodnia! RZUCIŁO się na policjantów. Dramatyczna walka [WIDEO]

- Ogiery i kuce utrzymywane były w zbyt ciasnych pomieszczeniach bez dostępu do światła i wody. Wypuszczane były na grząski padok ogrodzony blachą i drutem. Warunki, w jakich przebywały, stanowiły dla nich poważne zagrożenie. Z kolei kojce dla psów były brudne i zaniedbane tak jak same czworonogi. Właściciel nie zadbał nawet o budy, by mogły się schronić przed działaniem warunków atmosferycznych. Ponadto rudzianin hodował także młodą świnię wietnamską, którą dokarmiał psią karmą. Zwierze miało otwartą ranę szyi, którą właściciel próbował leczyć samodzielnie - opisuje KMP Świętochłowice.

Świętochłowice. Wygłodzone zwierzęta trzymane w hodowli. Co z właścicielem?

Właścicielem całego tego bałaganu był 53-letni rudzianin. Służby już podjęły decyzję, że zwierzęta zostaną mu odebrane. Cztery kuce oraz świnia trafiły one do jednego z gospodarstw na terenie śląska, prowadzonego przez fundację. Właściciel zrzekł się swoich podopiecznych. Pozostałe zwierzęta jeszcze przebywają w "hodowli", ale ich los będzie podobny, jak pozostałych.

Psy-ratownicy żywieckiego WPR na pierwszym treningu

- Służby weterynaryjne w odniesieniu do nich będą wnioskowały do włodarzy miasta o ich czasowe odebranie zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie zwierząt, a jeśli właściciel w dalszym ciągu nie zapewni zwierzętom odpowiednich warunków, wówczas zostanie skierowany wniosek o całkowite ich odebranie. Ponadto mężczyzna został ukarany przez pracowników katowickiego Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego mandatami karnymi m.in. za brak aktualnych szczepień psów oraz brak wymaganych dokumentów dla koni - podaje świętochłowicka komenda.

Policjanci przeprowadzili na miejscu czynności, czyli zebrali materiał dowodowy w sprawie. - Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa właścicielowi grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna wkrótce odpowie przez sądem - podsumowują mundurowi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE