Policjanci wpadli na chrzciny w Mszanie! Imprezę zakończono, będą poważne konsekwencje [ZDJĘCIA]

2021-04-19 14:19 Rafał Strzelec
Policjanci wpadli na chrzciny w Mszanie! Imprezę zakonńczono, będą poważne konsekwencje [ZDJĘCIA]
Autor: Policja Śląska Policjanci wpadli na chrzciny w Mszanie! Imprezę zakonńczono, będą poważne konsekwencje [ZDJĘCIA]

Policjanci przyjechali w niedzielę do jednego z lokali gastronomicznych w Mszanie, gdzie wraz z pracownikami Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonali kontroli. Okazało się, że w restauracji w tym momencie trwały chrzciny! Impreza zgromadziła 20 osób. Wysoce prawdopodobne jest, że lokal przyjmował również gości z zewnątrz, bowiem na stołach znajdowały się resztki jedzenia. Chrzciny przerwano, uczestników wylegitymowano, zaś restauracja z Mszany poniesie surowe konsekwencje.

Mszana. Policja przerwała imprezę okolicznościową

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim w niedzielę policjanci z Mszany udali się do jednego z lokali, gdzie przeprowadzali wraz z pracownikami sanepidu kontrolę związaną z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19. Okazało się, że w środku trwa impreza okolicznościowa. - Z naszych informacji wynika, że były to chrzciny. W imprezie brało udział około 20 osób - mówi nam mł. asp. Patryk Błasik z wodzisławskiej policji. Mundurowi podkreślają, że cała interwencja przebiegła spokojnie bez żadnych incydentów. Spotkanie rodzinne zostało przerwane, posiłków i napoi już nie podawano. Goście zostali spisani. Właścicieli lokalu czekają srogie konsekwencje.

Czytaj również: Mierzęcice. Jechali znad morza, doszło do wypadku. Malutki Marcel nie miał szans. Jego mama zmarła w karetce

- W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - czytamy w policyjnym komunikacie.

Wysoce prawdopodobne jest, że poza gośćmi z chrzcin w restauracji przebywali także inni klienci. Policjanci znaleźli bowiem na miejscu resztki jedzenie na talerzach. W związku z tym będą prowadzili dalsze czynności w sprawie restauracji w Mszanie.

Poniżej galeria ze zdjęciami z akcji policji w Mszanie

Chata Staropolska w Mszanie o interwencji policji: Ilość funkcjonariuszy szokująca

Właściciele restauracji Chata Staropolska, gdzie doszło do kontroli, postanowili odnieść się do zarzutów. Jak napisali na Facebooku to nie pierwsza taka kontrola w ostatnim czasie. Ta niedzielna była jednak zupełnie inna niż wszystkie. - Ilość funkcjonariuszy biorących udział w tej "akcji" była dla nas szokująca: wychodzi na to, że restauratorzy są szczególnie niebezpieczną grupą zawodową. Być może istniało ryzyko, że kelnerki zbudują barykady z terminali i tac , kucharze rzucą się na policjantów z patelniami, a Panie, które odpowiadają za czystość obiektu ruszą szturmem z mopami , żeby bronić Niepodległej Chaty Staropolskiej. (...) Rozumiemy , że zarówno Policja , jak i Sanepid wykonują swoją pracę. Rozumiemy, czym jest polecenie służbowe. Przesyłamy Panom funkcjonariuszom pozdrowienia i zaproszenia do korzystania z naszych usług, chociaż zapewne w podobnych okolicznościach jak wczoraj spotkamy się jeszcze z 40 razy, zanim rząd zniesie te absurdalne obostrzenia - dodają. Więcej w poniższym poście.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE