Poszedł na lekcję jazdy w Piekarach Śląskich. ALKOMAT pokazał, że nauki nadszedł kres!

2020-01-15 12:38 RS
Pijany kursant
Autor: Policja Będzin

Policjanci są właśnie w trakcie prowadzenia akcji "Bezpieczne Ferie", ale następnym razem powinni przeprowadzić działania pt. "Trzeźwy Kursant". Przynajmniej w Piekarach Śląskich, gdzie wybryk alkoholowy sprawił, iż pewien młodzieniec musiał przerwać naukę jazdy.

W sobotę 28-latek jak gdyby nigdy nic wsiadł do "ELKI". Jego instruktorka niczego chyba nie podejrzewał. Na ul. Karola Miarki pojazd zatrzymano do kontroli drogowej. I tutaj zamiast prostej drogi zaczęły się schody - okazało się, że kursant ma promil alkoholu we krwi. Instruktorka była trzeźwa. Co stanie się z kierowcą, który nie uzyskał jeszcze prawa jazdy, a już wsiadł za kółko po pijaku? Wyjaśnia piekarska komenda.

- Kierujący, choć nie ma prawa jazdy, odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nie będzie mógł również przystąpić w najbliższym czasie do egzaminu na prawo jazdy - informuje piekarska komenda.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokuratura i sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Oberwie się również instruktorce. Śledczy sprawdzą, czy na pewno zrobiła wszystko co w jej mocy, by przypilnować 28-letniego kursanta.