Poszukiwania seniora w Gliwicach

i

Autor: Policja Gliwice

Poszukiwania seniora w lesie

Poszukiwania zaginionego grzybiarza w Gliwicach. Dramatyczna akcja policji w lesie

2022-09-07 14:50

Dramatyczne poszukiwania grzybiarza w południowej części Gliwic. Zaniepokojony syn mężczyzny poinformował mundurowych, że jego 87-letni ojciec wybrał się do lasu i zgubił. Sytuacja była z godziny na godzinę coraz gorsza. Zapadał zmrok, a stan seniora się pogarszał.

Gliwice: Poszukiwania zaginionego grzybiarza

Akcja miała miejsce 6 września. Tego dnia około godz. 14:00 grzybiarz w wieku 87 lat wybrał się do lasu, o czym wiedział jego syn. Mężczyzna udał się rowerem w okolice ulicy Ku Dołom w Gliwicach. Senior umówił się z synem, że spotkają się około godz. 17.30. Ale 87-latek nie przyjechał. Syn rozpoczął poszukiwania na własną rękę. Próbowali się porozumieć telefonicznie.

- Czas jednak nieubłaganie mijał i nadchodził zmrok. Senior był co raz bardziej wyczerpany i zaczął zdawać sobie sprawę, że bez pomocy nie znajdzie drogi powrotnej, co tylko potęgowało jego zdenerwowanie. Gdy przestał odbierać telefony, jego syn, wyczerpawszy swoje możliwości, zadzwonił pod numer alarmowy - podaje KMP w Gliwicach.

Czytaj również: Katowice: Siedmioletni Bartek pobity przez seniora w tramwaju? "Złapał go z całej siły, zaczął okładać pięścią po głowie"

Dramatyczne poszukiwania w Wiśle. Służby wyłowiły topielca pod Nowym Dworem Mazowieckim

Do akcji przystąpiła policja. W działaniach brali udział mundurowi z Katowic, Gliwic i Knurowa, w tym przewodnik z psem tropiącym i funkcjonariusze z dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną. Seniora szukali również żołnierze z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic, strażacy, w tym ochotnicy, członkowie dwóch grup poszukiwawczych GPR z Knurowa i Górnośląskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

Czytaj również: Dlaczego Marian Zembala popełnił samobójstwo? Wdowa po kardiologu mówi o naciskach

- Przełomem w akcji okazało się znalezienie roweru, należącego do zaginionego grzybiarza, a następnie sygnał z policyjnego drona, że prawdopodobnie namierzył człowieka. W tym momencie akcja zaczęła zmierzać do szczęśliwego końca. O godzinie 23.15 odnaleziono wyczerpanego i przestraszonego starszego pana. Mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych oraz rodziny - informuje policja.

Sonda
Czy szukałeś/aś kiedyś osoby zaginionej?

Policjanci apelują, aby do lasu nie wybierać się w pojedynkę. A jeśli już to robimy, to zostawiajmy informację bliskim, gdzie się dokładnie wybieramy. - Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w momencie zagubienia w lesie mogą okazać się bardzo pomocne. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe i jasny strój mogą okazać się bardzo pomocne w razie akcji poszukiwawczej. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie. Okres kończącego się lata i początek jesieni to czas, kiedy w nocy temperatura jest niska i może być zagrożone nasze życie lub zdrowie - radzą mundurowi.

Nasi Partnerzy polecają