Znów zapłonęły chemikalia w Sosnowcu. W akcji 40 strażaków

2022-01-25 13:25
Pożar składowiska przy ul. Radocha w Sosnowcu
Autor: KM PSP Sosnowiec Sosnowiec: Składowisko chemikaliów przy Radocha znów stanęło w ogniu

Pożar chemikaliów w Sosnowcu. W poniedziałek (24 stycznia) wieczorem w jednej z nieużytkowanych hal przy ul. Radocha pojawił się ogień. W środku było pełno pojemników, beczek i mauzerów z chemikaliami. Strażacy przeprowadzili szybką i sprawną akcję, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Nikomu nic się nie stało.

W poniedziałek (24 stycznia) wieczorem przy ul. Radocha w Sosnowcu doszło do pożaru. To teren gdzie składowane są chemikalia. O godz. 17.48 strażacy zostali wezwani na miejsce. Ogień pojawił się w hali o wymiarach 10x 27 x 5 metrów. W środku znajdowały się zbiorniki, plastikowe pojemniki, beczki i mauzery z chemikaliami. W tym ostatnim przypadku doszło do rozszczelnienia, na szczęście jednak nie doszło do skażenia. - Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów piany. W maksymalnym punkcie w akcji brało udział 40 ratowników, 8 zastępów PSP, a także dwa z OSP. Na miejsce przyjechały jednostki z Sosnowca, a także dwie z Katowic i Mysłowic. Na szczęście około godz. 18.58 pożar został opanowany - mówi Łukasz Marchewka z KM PSP w Sosnowcu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Póki co nie są znane przyczyny powstania pożaru.

Czytaj również: Madzia z Sosnowca zginęła 10 lat temu. Co z jej matką? Kiedy Katarzyna W. wyjdzie z więzienia?

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 roku także przy Radocha doszło do gigantycznego pożaru. Słup dymu unoszący się nad Sosnowcem widać było z dużej odległości.

Zobacz również: Skatowali 10-tygodniową córeczkę! Miała połamane rączki. Koszmar w Starogardzie Gdańskim

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Pożar na ul. Stańczyka 5! Tajemniczy mężczyźni chodzą po bloku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE