Prezydent Chorzowa trafił do szpitala. Zakaził się koronawirusem

2022-01-20 12:42
Andrzej Kotala
Autor: FACEBOOK Andrzej Kotala

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala trafił do szpitala, po tym jak zakaził się koronawirusem. "Niestety, obecnie przebywam w szpitalu. Jest już dużo lepiej. Zaszczepiony trzema dawkami – więc nie były konieczne specjalistyczne urządzenia medyczne typu respirator"- napisał na Facebooku.

Prezydent Chorzowa trafił do szpitala. Zakaził się koronawirusem

13 stycznia na swoim profilu na portalu społecznościowym Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa poinformował mieszkańców, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVI-19. Niestety, kilka dni później trafił do szpitala.

- "Niestety, obecnie przebywam w szpitalu. Jest już dużo lepiej. Zaszczepiony trzema dawkami – więc nie były konieczne specjalistyczne urządzenia medyczne typu respirator" - napisał na Facebooku Kotala.

Prezydent zaapelował do mieszkańców miasta, by ci chętnie się szczepili.

Czytaj także: Piąta fala koronawirusa. Dramatyczne dane

-"Kochani, nadal apeluję: dbajcie o siebie, rodzinę, bliskich czy znajomych. Szczepcie się. Co innego osłabienie, a co innego hospitalizacja z ratowaniem życia" -dodaje prezydent.

Zaledwie kilka dni temu z powodu zakażenia COVID-19 zmarła radna sejmiku śląskiego Małgorzata Zarychta - Surówka. Radna w ciężkim stanie trafiła na szpitalny OIOM w Piekarach Śląskich. Niestety, lekarze byli bezradni w tej sytuacji. Radna zmarła, a jej córka w komentarzach ujawniła, że nie była zaszczepiona przeciw COVID-19.

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Sonda
Bardziej boisz się szczepionki na koronawirusa czy koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE