Oszukali księdza na "fałszywego policjanta". Stracił fortunę!

2021-11-24 8:33
Ksiądz, pieniądze
Autor: Andrzej Bęben/Pixabay.com Ksiądz dał się oszukac metodą na policjanta

Przypadki oszustwa "na policjanta" są jednymi z najbardziej spektakularnych. Bardzo często seniorzy tracą cały dorobek swojego życia. Niestety, dają się nabrać na dobrze znaną metodę, przed którą prawdziwi funkcjonariusze ostrzegają od wielu lat. Nadal jednak "fałszywi policjanci" znajdują ofiary, nieświadome początkowo ogromnego zagrożenia. Jedną z nich jest 48-letni proboszcz, który stracił prawdziwą fortunę!

Chodzi o 48-letniego proboszcza z parafii Zesłania Ducha Świętego przy ul. Gajowej w Częstochowie. Jak podaje Gazeta Wyborcza, duchowny zgłosił się na komisariat 17 listopada. Zeznał, że zadzwonił do niego "policjant z CBŚP". Rzekomy funkcjonariusz informował proboszcza, że pieniądze zgromadzone na koncie duchownego są zagrożone przez hakerów. Poprosił księdza o niezbędne dane, które miały pozwolić namierzyć oszustów. Duchowny został poproszony również o połączenie z numerem 997. W ten sposób "policjant" chciał się uwiarygodnić. Inny "funkcjonariusz" potwierdził jego tożsamość. Po tej rozmowie "policjant z CBŚP" zadzwonił ponownie ". Oszust poinstruował księdza, jak ten ma dokonać przelewu na określony rachunek. Duchowny wysłał przestępcom 600 tys. złotych w kilku transzach. Pieniądze pochodziły m.in. z datków przekazanych przez wiernych. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Paulina Gałązka o nagości i scenach erotycznych w „Dziewczynach z Dubaju”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE