Kobieta zmarła w szpitalu, była w bliźniaczej ciąży. Przez miesiąc przebywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie.

i

Autor: FACEBOOK Kobieta zmarła w szpitalu, była w bliźniaczej ciąży. Przez miesiąc przebywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie.

Agnieszka była w ciąży bliźniaczej, zmarła w szpitalu. Bardzo ważna decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła w środę, 26 stycznia śledztwo dotyczące śmierci Agnieszki z Częstochowy. Śledztwo dotyczy narażenia 37-letniej kobiety w ciąży bliźniaczej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania jej śmierci.

Prokuratura bada sprawę Agnieszki z Częstochowy. Kobieta zmarła, była w ciąży bliźniaczej

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie w środę 26 stycznia, wszczęła śledztwo dotyczące narażenia 37-letniej kobiety w ciąży bliźniaczej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania jej śmierci.

Jak poinformował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, wszczęte postępowanie będzie obejmowało zbadanie procesu hospitalizacji kobiety w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie oraz w szpitalu w podczęstochowskiej Blachowni – ze wstępnych ustaleń wynika, że od grudnia do stycznia kobieta była w tych trzech placówkach. Zmarła we wtorek, 25 stycznia w szpitalu w Blachowni.

Czytaj także: Śmierć Agnieszki z Częstochowy. Posłanka wskazała "zabójcę"

Prokuratura poleciła funkcjonariuszom bezzwłoczne zabezpieczenie dokumentacji medycznej pacjentki.

Śledztwo zostało wszczęte w środę, 26 stycznia, po doniesieniach medialnych o tej dramatycznej historii. Tego samego dnia do prokuratury dotarła także kopia pisma, które mąż zmarłej kobiety skierował do Rzecznika Praw Pacjenta. Będzie ono włączone do akt sprawy. Mąż zmarłej 37-latki będzie jednym z przesłuchiwanych świadków. Po za najbliższymi, którzy będą składali zeznania, zostanie także przesłuchany personel szpitala sprawujący opiekę nad pacjentką.

Zlecono sekcję zwłok 37-latki. Ma ona dać odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety. Sekcja ma się odbyć w najbliższych dniach.

"Jak zawsze w tego typu postępowaniach, prokurator powołuje biegłego z zakresu medycyny sądowej, celem oceny prawidłowości leczenia pacjenta. Tak też będzie w tym postępowaniu" - tłumaczy prokurator Ozimek.

Wcześniej musi zostać zebrany materiał dowodowych, który zostanie poddany ocenie biegłych. Chodzi między innymi o dokumentację medyczną, zeznania świadków, a także wyniki sekcji zwłok.

Prokuratura zaznacza, że do czasu zgromadzenia materiału dowodowego i analizy dowodów, nie odnosi się do doniesień prasowych.

Protesty "Ani jednej więcej" w Toruniu.

Rzecznik Praw Pacjenta: podjęliśmy postępowanie w sprawie śmierci pacjentki w Częstochowie

Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że zostało podjęte postępowanie w sprawie śmierci 37-letniej pacjentki z Częstochowy.

- "Tak szybko, jak to będzie możliwe, postaramy się o zebranie opinii ekspertów i przedstawimy nasze stanowisko" - zapewnił Chmielowiec.

Rzecznik poinformował także, że skontaktował się już z rodziną zmarłej Agnieszki. Potwierdził również, że rodzina kobiety złożyła wniosek.

Sonda
Czy aborcja w Polsce powinna być legalna?