Racibórz. Tajemnicze krzyżówki w zakładzie karnym! Były nasączone narkotykami? [ZDJĘCIA]

2020-08-05 15:55 Rafał Strzelec
Krzyżówki nasączone narkotykami w Zakładzie Karny w Raciborzu
Autor: Zakłąd Karny Racibórz

Takie pakunki to rzadkość! Do Zakładu Karnego w Raciborzu trafiła przesyłka, w której znajdowały się krzyżówki. Zaskakujące jest to, że były nasączone nieznaną substancją. Trwa ustalanie, co to była za substancja i dlaczego trafiła na teren zakładu.

Racibórz. Krzyżówki z narkotykami! Zaskakujące odkrycie w zakładzie karnym

Jak podaje raciborski zakład karny 3 sierpnia podczas rutynowej kontroli korespondencji adresowanej do osadzonego ujawniono krzyżówki, których karty były nasączone nieznaną substancją. Niezwłocznie przeprowadzone narkotestem badanie dało wynik pozytywny.

- Przedmioty zabezpieczono i wraz z danymi nadawcy paczki przekazano Policji, a Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu wszczął czynności wyjaśniające - wyjaśnia raciborski zakład karny.

- To kolejny dowód na to, że funkcjonariusze raciborskiego Zakładu Karnego wykonują swoje obowiązki z najwyższą starannością i dbają o bezpieczeństwo – podsumowuje Dyrektor, por. Maciej Konior.

Przedstawiciele Zakładu Karnego dodają, że funkcjonariusze są stale szkoleni w zakresie prowadzenia czynności profilaktycznych oraz zapobiegania przedostawaniu się na teren więzienia substancji niedozwolonych oraz ich identyfikacji. Z pomocą przychodzą im różnego rodzaju urządzenia i testy.

Tour de Pologne wystartował ze Stadionu Śląskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.