Rędziny: SZOK! Jechał po pijaku motorowerem pod prąd! Pasażer... dobrze się bawił!

2020-08-05 14:32 Rafał Strzelec
Rędziny. Pijacki rajd motorowerem przez rondo! Kierowca i pasażer zatrzymani przez policjanta
Autor: Policja Śląska

Pijacki rajd w Rędzinach. W niedzielę jeden z mundurowych już po godzinach pracy zauważył motorowerzystę, który na rondzie w Rędzinach wjechał „pod prąd”. Mało tego, jego pasażer nie miał na głowie kasku, ale w ręku trzymał za to... puszkę z piwem! Odważny policjant nie pozwolił, by mężczyzna pojechał dalej.

Rędziny. Jechał motorowerem z piwkiem w reki u pasażerem na pokładzie

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Podinsp. Rafał Noszczyk, będący już poza godzinami pracy, zauważył motorowerzystę, który na rondzie w Rędzinach wjechał „pod prąd". Ale to nie wszystko. - Jego pasażer nie posiadał kasku ochronnego i trzymał w ręku puszkę z piwem - dodają mundurowi.

Policjant postanowił ruszyć do akcji. Gdy tylko motorowerzysta zatrzymał się na pobliskim parkingu, podinsp. Noszczyk podbiegł i uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie i jego pasażerowi. Wyczuł od obu wyraźną woń alkoholu.

- Kiedy Rafał Noszczyk przedstawił się, 35-letni kierujący zaczął uciekać. W ślad za nim chciał pójść 29-letni pasażer, jednak został zatrzymany przez stróża prawa. Na miejsce przyjechał patrol z Kłomnic, który szybko zatrzymał uciekiniera - relacjonują policjanci.

Wstępne wyniki badań wykazał, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Nie zgodził się jednak na kolejne badanie, więc pobrano mu krew. Jeśli wyniki potwierdzą, że kierował w stanie nietrzeźwości, 35-latkowi grozi kara nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei krnąbrny pasażer miał dwa promile alkoholu.

Tour de Pologne wystartował ze Stadionu Śląskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.