Koronawirus w Polsce. Czy wrócą obostrzenia na Śląsku? "Decyzja w ciągu kilku dni"

2020-08-05 12:45 Rafał Strzelec
Koronawirus. Czy wrócą obostrzenia na Śląsku? Jest komentarz Ministerstwa Zdrowia
Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay

Koronawirus. Czy na Śląsku wrócą restrykcje związane z epidemią koronawirusa? Jest to możliwe! Jak mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w ciągu kilku najbliższych dni ma zapaść decyzja w tej sprawie. - W powiatach, w których w ostatnich 14 dniach zanotowano większe wzrosty zachorowań, mogą się pojawiać pewne regionalne obostrzenia - powiedział podczas konferencji prasowej.

Koronawirus na Śląsku. Wrócą obostrzenia? Decyzja w ciągu kilku dni

O tym, że w związku z ponownym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, mogą wrócić pewne obostrzenia, pisaliśmy już wczoraj. Wszystko wskazuje na to, że będą one jednak wprowadzane nie w całym kraju, ale poszczególnych powiatach, gdzie liczba tych zakażeń jest rzeczywiście duża.

- W powiatach, w których w ostatnich 14 dniach zanotowano większe wzrosty zachorowań, mogą się pojawiać pewne regionalne obostrzenia. Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni. Decyzje będą podejmowane lokalnie, we współpracy stacji sanitarno-epidemiologicznych i samorządów. Będzie decydowała specyfika lokalna. Nie możemy mówić o jednolitym podejściu w skali całego kraju - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dodał, że wysoka liczba zakażeń w ostatnich dniach pochodzi przede wszystkim z trzech województw - śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

- Wyniki ze Śląska nadal będą wysokie, bo nadal będą spływać do nas wyniki z rodzin górników. Ognisko w Wielkopolsce, w firmie drobiarskiej, też się rozwija i tu będzie jeszcze kilkaset potwierdzonych zakażeń - dodał Andrusiewicz i przyznał, że w najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych wzrostów powyżej 600 przypadków na dobę.

W sumie w Polsce potwierdzono 48 789 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1756 chorych na COVID-19. W województwie śląskim odnotowano 17 092 przypadków, ale 14 402 osoby już wyzdrowiało. Walkę z COVID-19 przegrało 398 pacjentów.

Tak wygląda SOR podczas pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.