Radosław Ś. zabił policjanta z Raciborza. Kim jest? To znany w środowisku bandzior

2021-05-06 17:08
Radosław Ś. zabił policjanta z Raciborza. Kim jest? To znany w środowisku bandzior
Autor: Policja Śląska Radosław Ś. zabił policjanta z Raciborza. Kim jest? To znany w środowisku bandzior

Młodszy aspirant Michał Kędzierski, policjant z Raciborza, został zabity na służbie. Zastrzelił go Radosław Ś., znany w środowisku bandzior. Kim jest ten 40-letni mężczyzna? Funkcjonariusze zdradzili nieco więcej szczegółów. Sprawca zastrzelenia mundurowego może spędzić w więzieniu nawet resztę życia. Prokuratura postawi mu trzy zarzuty, w tym jeden dotyczący zabójstwa policjanta. Znamy najnowsze ustalenia.

Spis treści

  1. Radosław Ś. zabił policjanta z Raciborza. Kim jest? 
  2. Zdjęcie z miejsca zdarzenia. Tak policjanci złapali Radosława Ś. Zobacz:
  3. Radosław Ś. usłyszy trzy zarzuty. Prokuratura: Grozi mu dożywocie
  4. Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Tragedia w Raciborzu

Radosław Ś. zabił policjanta z Raciborza. Kim jest? 

Młodszy aspirant Michał Kędzierski został zastrzelony we wtorek, 4 maja. Za spust pociągnął Radosław Ś. Kim jest zabójca policjanta? To znany w środowisku bandzior. Miał na koncie niejedno przestępstwo, w tym m.in. przewinienia związane z narkotykami, ale również rozbojami i kradzieżami. Według doniesień RMF FM, w samochodzie miał też mieć pistolet maszynowy. Gdyby go użył, ofiar mogłoby być więcej. Radosław Ś. to 40-letni mieszkaniec okolic Raciborza. Obecnie przebywa w szpitalu, w asyście policjantów, ponieważ został postrzelony po tym, gdy zabił Michała Kędzierskiego. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Zdjęcie z miejsca zdarzenia. Tak policjanci złapali Radosława Ś. Zobacz:

Racibórz: Śmierć policjanta Michała Kędzierskiego. Tak dopadli sprawcę. Szokujące nagranie
Autor: Mat. prywatne Racibórz: Śmierć policjanta Michała Kędzierskiego. Tak dopadli sprawcę. Szokujące nagranie

Radosław Ś. usłyszy trzy zarzuty. Prokuratura: Grozi mu dożywocie

W środę, 5 maja, odbyła się konferencja prasowa, na której Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, poinformowała o trzech zarzutach, jakie zostały przedstawiony sprawcy, który zastrzelił policjanta. "Pierwszy zarzut dotyczy zabójstwa funkcjonariusza policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Drugi usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji oraz trzeci: nielegalnego posiadania znacznych ilości broni oraz amunicji", wyliczała Smorczewska. Gdy zakończyło się przesłuchanie podejrzanego, prokuratura złożyła do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Został on uwzględniony - sprawca spędzi w nim trzy miesiące. Radosławowi Ś. grozi kara dożywotniego więzienia. 

Policjant Michał Kędzierski zastrzelony na służbie. Tragedia w Raciborzu

Do tragedii w Raciborzu doszło we wtorek, 4 maja. Policjant z Raciborza, młodszy aspirant Michał Kędzierski, został wówczas zastrzelony na służbie. Mundurowi interweniowali w okolicach stacji benzynowej, gdzie - według zgłoszenia - przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem. Mundurowi dostrzegli podejrzanego, został przez nich zatrzymany na ul. Chełmońskiego. Wtedy doszło do strzelaniny. Zatrzymany wyciągnął broń i pociągnął za spust. Niestety, mimo reanimacji nie udało się uratować jednego z funkcjonariuszy, którym okazał się mł. asp. Kędzierski. 

Ojciec i syn zatrzymani za atak na policjantów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE