Samochód staranował motocyklistę w Częstochowie. 41-latek zginął na miejscu

i

Autor: Policja Śląska/ Policja Częstochowa Samochód staranował motocyklistę w Częstochowie. 41-latek zginął na miejscu

Koszmarny wypadek

Samochód staranował motocyklistę w Częstochowie. 41-latek zginął na miejscu

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczynę tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek, 9 sierpnia w Częstochowie. Kierowca opla nie udzielił pierwszeństwa motocykliście. Doszło do tragedii. 41-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 sierpnia po godzinie 13.00 na ulicy Jadwigi. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 69-letni kierowca opla, skręcając z drogi głównej na parking sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem.

Przeczytaj koniecznie: Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

- Pomimo podjętej resuscytacji, 41-letni motocyklista z powiatu kłobuckiego poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy, nie odniósł obrażeń - informuje częstochowska policja. 

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z częstochowskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Express Biedrzyckiej: Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym: Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać

W tym roku na terenie miasta i powiatu doszło do 47 zdarzeń drogowych, w których 11 motocyklistów zostało rannych, a 2 poniosło śmierć. Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem kierującego jednośladem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonany manewr skrętu, bądź zmiana pasa ruchu oraz nadmierna prędkość, dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE