Samochód staranował motocyklistę w Częstochowie. 41-latek zginął na miejscu

i

Autor: Policja Śląska/ Policja Częstochowa Samochód staranował motocyklistę w Częstochowie. 41-latek zginął na miejscu

Koszmarny wypadek

Samochód staranował motocyklistę w Częstochowie. 41-latek zginął na miejscu

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczynę tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek, 9 sierpnia w Częstochowie. Kierowca opla nie udzielił pierwszeństwa motocykliście. Doszło do tragedii. 41-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 sierpnia po godzinie 13.00 na ulicy Jadwigi. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 69-letni kierowca opla, skręcając z drogi głównej na parking sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem.

Przeczytaj koniecznie: Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

- Pomimo podjętej resuscytacji, 41-letni motocyklista z powiatu kłobuckiego poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy, nie odniósł obrażeń - informuje częstochowska policja. 

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z częstochowskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Express Biedrzyckiej: Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym: Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać

W tym roku na terenie miasta i powiatu doszło do 47 zdarzeń drogowych, w których 11 motocyklistów zostało rannych, a 2 poniosło śmierć. Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem kierującego jednośladem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonany manewr skrętu, bądź zmiana pasa ruchu oraz nadmierna prędkość, dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki