Brutalne morderstwo

Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni

Koszmar w powiecie kłobuckim. W niewielkiej miejscowości Gruszewnia doszło do podwójnego zabójstwa. Zwłoki dwóch kobiet, matki i córki, zostały znalezione we wtorek, 9 sierpnia. Na miejscu pracują śledczy pod nadzorem prokuratora. Trwa obława na sprawcę bądź sprawców tego brutalnego mordu.

We wtorek, 9 sierpnia, w miejscowości Gruszewnia w powiecie kłobuckim w woj. śląskim, odkryto ciała dwóch kobiet. Zwłoki matki i córki znalazł krewny zaniepokojony brakiem kontaktu ze strony kobiet.

- Zawiadomienie otrzymaliśmy o godzinie 17.40. Członek rodziny poinformował, że znalazł ciało jednej z kobiet w domu. Jak ustaliliśmy, z kobietami nie było kontaktu od soboty (6 sierpnia - red.). To zaniepokoiło ich bliskich. Na miejsce skierowano służby i jak się okazało, na miejscu odnaleziono zwłoki dwóch kobiet w wieku 48 i 70 lat. Kobiety mieszkały razem. Wszystko wskazuje na to, że doszło do zabójstwa - informuje młodsza inspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa śląskiej policji.

Czytaj również: Trzylatek uciekł z przedszkola, bo się nudził. Spacerował samotnie ulicami Bielska-Białej

Policja wstępnie wykluczyła zbrodnię na tle rabunkowym.

Na miejscu pracuje zespół dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem prokuratora. Skierowano tam policjantów z Komendy Wojewódzkiej. Mają wesprzeć kolegów z komendy w Kłobucku. Na miejscu są także strażacy i psy tropiące. Służby wykorzystują w tej akcji dron. Przeprowadzono już oględziny i zabezpieczono ślady. Policja zaznacza, że ma już pewną hipotezę, jednak prosi o kontakt wszystkich, którzy mogli coś widzieć i słyszeć. Każda informacja jest na wagę złota.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, ciało jednej z kobiet znalazła siostra.

Przeczytaj koniecznie: 43-latka ledwo trzymała się na nogach. W mieszkaniu było małe dziecko

- Dzisiaj zostało wszczęte śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch kobiet, których ciała zostały odkryte 9 sierpnia. Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny zwłok, jak i miejsca zbrodni. Zabezpieczono bardzo obszerny materiał dowodowy. Ze wstępnych informacji wynika, że kobiety miały rany kłute, które zostały zadane ostrym narzędziem - poinformował prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W najbliższych dniach odbędzie się sekcja zwłok kobiet, która ma wskazać przyczyny śmierci. Zarówno prokuratura, jak i policja nie udzielają więcej informacji w tej sprawie. Śledczy podkreślają jednak, że trwają intensywne działania operacyjne również w terenie. Policjanci i strażacy przeczesują najbliższą okolicę.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE